Свято для гурманів влаштували у селищі Коропець [відео]

  Свято для гурманів влаштували у селищі Коропець, на Тернопільщині. Там відбувся традиційний Короп-Фест. Свою назву він отримав не лише завдяки назві селища, а й через рибу коропа, яка є головним інгридієнтом усіх фестивальних страв. Майстер-класи з приготування запашної риби бачили кореспонденти "5 каналу".

  Марія Маркевич - ас у приготуванні риби. Більшість рецептів у її родині переходять із покоління в покоління. На фестивалі дивує коропом, фаршированим овочами. Свою коронну страву не демонструє, лише ділиться способом приготування.

  Марія Маркевич, господиня: "Закладаю тушки риби в горшочок, заливаю спеціями, рибним бульйоном. Зазделегідь готую пісне тісто, обліплюю горшочки і виходить дуже-дуже смачна риба. Але для її приготування потрібен тривалий час. Це сугубо від 4 до 6 годин".

  Усіх учасників Короп-Фесту об’єднує один інгредієнт - усі страви готують лише із коропів. Кулінарне свято відбувається вже учетверте. Організатори тішаться, з року в рік їхній фестиваль набуває дедалі більше прихильників.

  Наталія Гушпіт, організатор фестивалю: "Коли ми починали у 2008 році з приготування 30 коропів, то сьогодні приготували 136 коропів, то вже перетнуло вершину тогорічного фестивалю. Тоді було 100 коропів, на слідуючий рік, я думаю, вже буде двісті. І щоб дійшли ми до рівня всеукраїнського".

  Микола Люшняк, учасник фестивалю: "Враження шалені… Думаю через рік-два тут буде туристичний комплекс, який буде приваблювати туристів".

  Окрасою цьогорічного фестивалю стало приготування 12 коропів за старовинним рецептом графа Бадені, який жив у Коропці на початку минулого століття. Коропа начиняли фаршем із козячого м`яса, печінки, яєць та хлібу. Більшу частину запашних страв виставили на аукціон. Організатори запевняють, усі вторговані кошти пІдуть на благоустрій селища.

  Тереза Костецька, Сергій Русаков, Тернопільщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США вперше має постати перед судом Холмс
  Наступний матеріал
  Хімічною зброєю погрожує Сирія в разі зовнішнього втручання
  Теги: