Слово і Діло

Українського консула не пустять на суд у справі затриманого у РФ Сущенка

  Цього вимагає процедура проведення подібних засідань

  Український консул не зможе потрапити на судові засідання у справі затриманого російськими спецслужбами українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомив радник з консульських питань Посольства України в РФ Геннадій Брескаленко, передає "Укрінформ".

  "Якщо справи за такими статтями (шпигунство), то суди проходять у закритому режимі. Консулів на ці судові засідання не пускають. Але на судах буде адвокат – Марк Фейгін, він буде брати офіційну участь", – повідомив він в ефірі одного з українських телеканалів.

  Крім того, за словами Брескаленка, в Росії порушили норми допуску консула до затриманого Сущенка.

  "Згідно з законодавством, є консульська конвенція, консулів мають допускати протягом 4 діб після затримання. Ви знаєте, що ми звертались в усі російські інстанції, до уповноваженого з прав людини, на адресу слідчого управління. Завдяки нашій наполегливості ми отримали дозвіл на його відвідування", – підкреслив дипломат.

  Він також додав, що Роман Сущенко зараз перебуває в СІЗО "Лєфортово" в Москві, стан його здоров’я задовільний і зауважень до порядку утримання немає. "Ми продовжуємо усіма засобами доводити його невинуватість", – повідомив представник Посольства.

  Нагадаємо, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки".

  1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка строком на два місяці. Тільки 10 жовтня українського консула нарешті пустили до Сущенка в СІЗО.

  Попередній матеріал
  Будні вчителів: американка виростила майже 900-кілограмовий гарбуз
  Наступний матеріал
  МОЗ підписало договір з ПРООН: офіційно почато закупівлю ліків за кошти держбюджету 2016

  Звільнити Сущенка можна лише через обмін - Фейгін

  Українського консула нарешті пустили до Сущенка в СІЗО

  "Ані їжі, ані води у першу добу": Сущенко розповів, в яких умовах перебуває в СІЗО

  МЗС висловило протест Росії у зв’язку зі звинуваченням українського журналіста Сущенка у шпигунстві