outleto.by

Супрун розповіла, як домашні улюбленці впливають на здоров'я

Спілкування з тваринами робить нас щасливішими, переконана очільниця МОЗ

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чому варто заводити домашніх улюбленців. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Для тих, хто вже має домашніх улюбленців, буде не важко пригадати, як тварини покращують самопочуття, заспокоюють після важкого робочого дня та в цілому змінюють стиль життя", - зазначає Супрун.

Вона розповіла, що спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Зі слів очільниці МОЗ, дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття.

"Є навіть термін пет-терапія. Це може бути групова або ж індивідуальна практика у вигляді прогулянок, ігор чи годування тварин", – нагадала урядовець. І додала, що пет-терапію застосовують в багатьох напрямках медицини та реабілітації для покращення психічного та фізичного здоров'я. Наприклад, її часто використовують в центрах та будинках для людей похилого віку, як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю. А також задля підвищення рівня фізичної активності.

Згадала Супрун і про те, як тварини взаємодіють з малечею. Так, для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з браком сенсорної та емоційної обізнаності та викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним та емоційним рівнем збудження. Таким чином діти схильні більше взаємодіяти та використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки.

Супрун підкреслює, що також тварини позитивно впливають на наше серце. Дослідження вказують, що власники собак мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань. Власники котів - також. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Щодо ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження, зауважила урядовець.

Загалом вона зауважила: "Здається, достатньо переконливих аргументів, якщо ви досі вагаєтеся, чи варто завести домашнього улюбленця. А якщо маєте нагоду – ставайте опікуном для тварин або ж долучайтесь до благодійних фондів, які працюють з ними: "Хочу собаку", Happy Paw, "Кото-Ярмарок".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/
Кіт-селфач
/

Попередній матеріал
Спіймали на ДТП: поліція затримала ватажка одного з найбільших злочинних угруповань України
Наступний матеріал
Несподіване нашестя: у Дніпрі на двох чоловіків напав рій шершнів – один не вижив

Несподіване нашестя: у Дніпрі на двох чоловіків напав рій шершнів – один не вижив

Сафарі на "нюхача": наркоторговці Колумбії встановила ціну в $70 тисяч за голову собаки, що "накрила" 10 тонн кокаїну

ДТП у Харкові: Супрун наказала знайти лікаря-нарколога, який є ключовим свідком у справі Зайцевої

"Хазяйка принесла в клініку присипляти": особливий котик-сфінкс шукає нову родину

Аномальна спека на рудий хвіст: як у Німеччині в лісах та парках рятують білочок – ФОТО

"Діабет на тарілці": поради від Супрун для тих, кому складно відмовитися від солодкого