Судова ухвала: НАБУ розслідує зловживання службовим становищем

  У розслідування згадуються працівники військової прокуратури, які дозволили зняти арешт з вугілля, затриманого за статтею про "Фінансуванням тероризму"

  Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування зловживання службовим становищем робітників Головної військової прокуратури в інтересах ПАТ "Донбасенерго" при знятті арешту з 260 вагонів вугілля. Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду Києва.

  Ухвала видана у зв'язку із клопотанням детективів НАБУ у рамках кримінального провадження №52016000000000151 від 19.05.2016 р. У заяві, яка надійшла до НАБУ, стверджувалось, що у період 2015 року службові особи СО ПАТ "Донбасенерго" придбали за завищеною втричі ціною на суму близько 70 млн грн у підприємства ТОВ "Енергоінвест Трейдинг" 214 вагонів вугілля.

  07 липня 2015 року було накладено арешт на кам'яне вугілля марки "Т" загальною вагою 18 138 тонн, яке знаходилось на станції "Красний Лиман" Донецької залізниці у 260 залізничних вагонах та відкрито кримінальне провадження за статтею "Фінансування тероризму". Згодом клопотання від фірм-учасників підозрілої угоди про зняття арешту вугілля двічі було відхилене.

  Після передачі кримінального провадження до Головної військової прокуратури ГПУ Печерський районний суді Києва задовольнив клопотання "Донбасенерго" про зняття арешту з вугілля. Наразі НАБУ отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів "Донбасенерго" щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів. 

  Відповідно до ухвали, починаючи з 1 вересня 2016-го року група детективів НАБУ має один місяць на вивчення документів "Донбасенерго". Оскарженню рішення суду не підлягає.

  Нагадаємо, раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що після перевірки декларацій 30% суддів не були перепризначені на посади.

  Попередній матеріал
  На трасі Одеса-Київ сталася масштабна ДТП: є жертви
  Наступний матеріал
  СБУ затримала бойовика "ДНР" із "поважним послужним списком"

  Ситник заявляє про підготовку провокацій проти НАБУ восени

  НАБУ затримало посадовця "Укрзалізниці" за розтрату понад 13 млн грн

  НАБУ в Західній Україні запрацює в середині вересня

  У НАБУ заявили про знищення "газової схеми Онищенка": п'ять фігурантів визнали себе винними в оборудці