Зі "списками недовіри" зустріли суддів перед з'їздом громадські активісти. У ньому – прізвища представників Феміди, котрі заплямували свої імена за часів президентства Януковича. Вони або приймали якісь політичні рішення, або в процесі порушували права людей – кажуть активісти. Такі судді, на думку пікетувальників, не мають права носити мантію.
Судді обіцяють подумати: "Треба хоч ще ознайомитися про кого там ведеться мова. Поки ще зарано щось казати. Сядемо на робоче місце, тоді будемо щось читати і вивчати", – каже один із учасників зібрання.
Читатимуть і вивчатимуть вже вдруге. Вперше збиралися ще у червні, та результати голосувань тоді не затвердили. Сподіваються, сьогодні попрацювати вийде продуктивніше. І переконують – коли обирають членів Вищої Ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії, керуються виключно власними вподобаннями.
Відповідально підійти до вибору делегатів попросив голова держави. Окремо Президент докоряє суддям, що відпустили з-під варти підозрюваного у розстрілі протестувальників 20 лютого на Інститутській.
"Я думаю, всі ми чули про цей кричущий випадок. Скажу чесно, він мене шокував", – підкреслив Петро Порошенко.
Президент додає: через такі рішення довіра людей до суду – мізерна, і тепер варто думати, як її повернути.
Після тримісячних роздумів, усіх намагань громадськості та настанов Президента у бюлетені залишаються два прізвища з "чорного списку", складеного активістами. І в залі до них – жодного запитання. Служителі Феміди навпаки, стають на захист колег. Що репутація в плямах – не біда, головне, кажуть – досвід.
Суддя Святошинського районного суду Києва Валентина Новик переконує, що судити суддю дано не всім: "Не просто так взяти і оцінити роботу судді. Це дійсно повинні люди бути, які знають цю роботу від А до Я".
Самі кандидати теж не бачать проблем для кар'єрного зростання. Наприклад, Михайло Вільгушанський за часів Януковича був заступником голови Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Свого часу закрив кримінальну справу проти Леоніда Кучми, а зараз – кандидат на членство у Вищій раді юстиції.
"Тепер мені залишається надіятися лише на справедливість і на совісне голосування кожного з вас, яке є таємним, слава Богу", – зазначив у промові Михайло Вільгушинський.
Наступний матеріал
МВС завершило розслідування заворушень в Одесі 2 травня
Loading...