5.ua

Суд з боєм скасував обрання 3-х членів Вищої ради юстиції

  Окружний адмінсуд Києва визнав недійсним рішення квітневого з'їзду адвокатів, який обрав трьох нових членів Вищої Ради юстиції. Такій ухвалі передували хибне замінування суду, бійки, сльозогінний газ та барикади.


  З ранку п'ятниці під окружним адмінсудом чекають на початок розгляду справи про неправомірність обрання трьох членів Вищої ради юстиції учасники слухань. Поряд збираються хлопці та дівчата в масках – з українськими прапорами й покришками. Кого підтримують – не зізнаються:

  З початком засідання мовчазні молодики вмикають сирену, починають бити в залізний щит і скандувати гасла. У залі ж – намагаються розглядати справу.

  Представник позивача – нардепа Інни Богословської – заявляє: Олексій Резніков, Павло Гречківський та Сергій Балац, які склали присягу членів ВРЮ, не мають права обіймати цю посаду, Їх, начебто, обрали з суттєвими грубими порушеннями чинного законодавства України.

  Ті зі свого боку вказують на неналежного відповідача, мовляв позивачка назвала ним громадську організацію "Рада адвокатів України", а не дорадчий колективний орган, який скликав з'їзд, і оголошують судді відвід.

  Тільки-но суддя виходить до нарадчої кімнати – до зали вриваються хлопці в масках та зі щитом. Вмостивши шини на суддівський стіл, починають співати гімн.

  Говорити з пресою не хочуть. Кажуть тільки, що за люстрацію, про сам суд нічого сказати не можуть.

  Діставшись робочого місця, суддя відмовляє у відводі і – оголосивши перерву – йде розглядати клопотання про припинення провадження, обіцяє повернутись за 5 хвилин.

  П'ять хвилин перетворюються на кілька годин. Відповідачі тим часом запевняють: їх хочуть усунути з політичних причин.

  Член ВРЮ Олексій Резніков вважає, що є сила, яка не хоче, щоб почала працювати ВРЮ, тому що в ВРЮ знаходяться справи дисциплінарні на суддю Кірєєва та на інших суддів, які працювали під час Майдану, по яких вже розглянули дисциплінарні справи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і тільки ВРЮ має поставити крапку в їх судовій кар’єрі.

  Тим часом, до протестувальників підходить підкріплення, а приміщення суду виявляється замінованим – принаймні, так твердить охорона – через що заходити до будівлі нікому не можна. До всього - всередині зав'язується бійка. Виявляється – через те, що суддя в одній із кімнат без інших сторін справи спробував зачитати якесь рішення.

  Після прочухана протестувальники зводять барикади перед будівлею. Згодом суддя частково задовольняє позов Інни Богословської – визнає недійсним з'їзд депутатів, який обрав трьох членів ВРЮ та припиняє їхні повноваження, однак відмовляється визнати нелегітимним прийняття Олександром Турчиновим їхньої присяги.

  Марина Євтушок, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Луганщині терористи застрелили чоловіка за вимогу забиратись геть
  Наступний матеріал
  Евакуйовані з Севастополя нахімовці стажуються на флагмані українського флоту
  Теги:
  Loading...