Підготовче засідання у справі Януковича
Підготовче засідання у справі Януковича 5.ua

Суд у справі Януковича: захисники втікача хотіли, аби Україна просила "правової допомоги" у РФ

Чи задовольнив суд клопотання сторони захисту – дивіться у включенні "5 каналу"

Оболонський райсуд столиці продовжив підготовче засідання у справі про державну зраду президента-втікача Януковича. Прокурори саме мали зачитати документи, у чому саме підозрюють і звинувачують Віктора Януковича. Утім, самого Віктора Януковича на засіданні не було, передає кореспондент "5 каналу".

Засідання почалось із понад двогодинним запізненням, оскільки захисники Віктора Януковича наголошували на тому, що Мін'юст України має звернутися до мін'юсту Росії, щоб Російська Федерація надала правову допомогу їхньому клієнту. Цим вони й аргументували той факт, що без нього розгляд навіть підготовчого засідання неможливий.

"Системний аналіз чинного ПК та міжнародних договорів дає підстави для висновку, що нормам КПК відповідає порядок, застосований Святошинським районним судом при допиті Януковича В.Ф. в якості свідка у режимі відеоконференції. Такий же порядок має бути дотриманий при вирішенні питання про участь Януковича у судових засіданнях, зокрема у підготовчому районному засіданні Оболонського райсуду. При цьому, запитуючою стороною мають бути Мін'юст України від імені України та Оболонський райсуд", – заявив адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк.

Прокурори виступили категорично проти такого клопотання і відповідне клопотання відхилили, оскільки на думку суду, було б нелогічно просити правової допомоги у країни, що причетна до війна на сході та в якій, власне, переховується президент-утікач. Більше про перебіг засідання – у відео:

Як інформував 5.UA, конфісковані у "команди" Януковича $1,1 млрд повністю зараховані до Держбюджету України.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляція завершена
Наступний матеріал
Масова руханка в Маріїнському: як чиновники та активісти м'язи розминали
Loading...