5.ua

Суд по справі адвоката Курченка відклали до завтра

  Судове засідання, на якому мають обрати запобіжний захід Денису Бугаю – адвокату Сергія Курченка – перенесли на завтра. Нині Денис Бугай перебуває на волі і не має обмежень щодо пересування.

  Нагадаємо, йому інкримінують створення злочинної організації, діяльність якої завдала понад 16 мільярдів гривень збитків державі. Це одне й те саме провадження, що й у Сергія Курченка. Усього таку підозру мають отримати близько десяти осіб. Дмитра Бугая затримали 21 березня. Як запевняє адвокат – із порушеннями, оскільки не було вчасно проінформовано Раду адвокатів. Окрім того, Бугай залишався під вартою понад 60 годин без обрання запобіжного заходу. Водночас, у прокуратурі це пояснили відсутністю на місці судді Печерського суду, де мали розглядати клопотання.

  Андрій Андрєєв, начальник управління процесуального керівництва прокуратури Києва, повідомив: "255-та слідчими Генпрокуратури йому інкримінована. Ця стаття передбачає відповідальність за створення злочинної організації. По фабулі злочину – це організація економічної спрямованості".

  Адвокат Денис Бугай підтвердив знайомство із своїм клієнтом, "відомим резонансною людиною" Сергієм Курченком, однак намагання повністю асоціювати його з клієнтом і звинувачення в участі у злочинному угрупуванні назвав "прямим порушенням закону про адвокатську діяльність".

  Підтримати колегу напередодні ввечері під CІЗО СБУ прийшло півсотні адвокатів. Про незаконне затримання заявила і омбудсмен Валерія Лутковська, яка теж прибула на місце. В Генпрокуратурі вважають – ажіотаж довкола Бугая створюють, аби завадити слідству.

  Олег Махніцький, в.о генпрокурора: "Ці дії з боку осіб, які називають себе адвокатами, ми розцінюємо, як спробу не дати прокуратурі провести незалежне об’єктивне розслідування власне діяльності Курченка, а звідси випливає – всім відомо – Курченко працював у парі з сином Януковича. Уповноваженим Верховної Ради, яка на сьогодні ще є, що мені дуже дивно, на тій посаді Лутковська – яка зайняла дуже активну позицію щодо звільнення Бугая для того, щоб слідство не могло об'єктивно розслідувати справу".

  Попередній матеріал
  Кримські татари хочуть провести власний референдум
  Наступний матеріал
  Кемерон: саміту G8 у Росії точно не буде
  Теги:
  Loading...