5.ua

Студенти вимагають відставки корумпованого ректора медуніверситету

  Звільнити ректора медичного університету імені Богомольця під стінами Міністерства охорони здоров’я вимагали студенти вишу. Йому закидають корупцію та репресії проти студентства.

  Крім того, вимагають від чиновників реформувати систему охорони здоров’я України. У профільному міністерстві кажуть – вимоги невдоволених студентів розглянути готові.

  «Ректора геть» – із такими гаслами збираються студенти-медики біля монумента Тарасу Шевченку. У руках тримають плакати: «Москаленка у відставку» та «Ні – тиску на студентів».

  У ректораті медичного вишу навпаки – не людно. Вхід до приміщення заблокували активісти самооборони Майдану: ані студентів, ані викладачів туди не пускають.

  Представник самооборони: «Може, будуть драки, ми охороняємо правопорядок. Попросили студенти прийти – ми прийшли».

  Дмитро Сурмачевський, студент: «Блокуємо це зданіє, щоби не приходили працівники і не виносили цінні папери. Потом все це утрясеться і ректорат відновить свою роботу».

  Усі кабінети ректорату ще відучора зачинені та опломбовані новоствореною студентською радою. Молодь каже – ректора немає, відсьогодні він на лікарняному. 

  Олександр Форисей, студент (показує опечатані двері до приймальні ректора): «Она опечатана, кабинет ректора опечатан отдельно. Мы ничего не выносим, ничего не уничтожаем. Наши ребята препятствуют, чтобы не было никаких провокаций, никакого мародерства, никакого – ни документации, ни имущества ректората».

  Чільника вишу, Віталія Москаленка, освітяни звинувачують у корупції та репресіях проти студентів. На його місці воліють бачити людину, що буде відстоювати інтереси майбутніх медиків.

  Від ректорату студенти рушили до Міністерства охорони здоров'я. Від профільного міністерства вимагають змін у системі освіти студентів-медиків, а також реформи системи охорони здоров'я України.

  Студент: «Практично весь шостий курс отримав «сімейних лікарів». Ми не хочемо сімейної медицини, тому що Україна потребує профільних спеціалістів».

  Студент: «Перш за все, нас по шість чоловік селять у гуртожиток – де таке може бути? Тільки в нашому університеті! На кафедрі фізіології навіть жаб немає, щоби різати».

  Студенти заполонили все подвір’я міністерства. Як тільки чують новину про те, що у мінохорони здоров'я готові розглянути їхні вимоги – емоцій не приховують.

  Олександр Качур, перший заступник міністра охорони здоров'я: «Наказ буде обов'язково, але він повинен бути у площині юридичній. Тому зараз працюють юристи, як тільки він буде готовий – ми його підпишемо».

  Також у міністерстві пообіцяли підписати меморандум із медичною спільнотою і гуртом розглянути решту вимог студентів.

  Анна Грішина та Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ поки що очолюватиме екс-заступник Пшонки
  Наступний матеріал
  У Полтаві розпустили осередок ПР і переобрали голову облради
  Теги:
  Loading...