5 канал

"Стратегічна висота": боєць АТО презентував книгу про запеклі бої за Савур-Могилу

Українська армія в боях за Савур-Могилу зазнала чималих втрат, багатьох захисників терористи взяли у полон

Полеглих під час оборони Савур-Могили згадували у третю річницю взяття кургану у Дніпрі. Один з учасників боїв за Савур-Могилу написав про це книгу і презентував її на честь загиблих побратимів, передає "5 канал".

"Люди, безумовно, повинні пам'ятати про тих хлопців, які склали голови там. Це були найпростіші хлопці, багато з яких тримали автомат перший раз. Не секрет, що тоді – у 2014 році – йшли ті, хто міг йти, хто був готовий йти. Це далеко не завжди були професійні військові", – розповідає автор книги "Савур-Могила. Військовий щоденник" Максим Музика.

"Викликали всіх добровільно, з урахуванням того, що тоді командир першого батальйону говорив, що ніхто нікому не буде віддавати наказів, це вже справа добровільна. Тому що всі розуміли складність цього завдання – взяти цю висоту", – пригадує демобілізований боєць 25-ї повітрянодесантної бригади ЗСУ Віталій Пепко.

За стратегічну висоту на Донеччині боролися, зокрема вояки 25-ї повітряно-десантної і 17-ї танкової бригади, що дислокуються на Дніпропетровщині. Бої за військові позиції на кургані, з якого можна було контролювати кордон між Україною та Росією, тривали два місяці. За цей час сили АТО брали висоту кілька разів.

Саме 7 серпня 2014 року штурм був вдалим. Тоді армійці встановили на кургані пам'ятний знак на честь загиблих захисників України. Але за кілька днів під вогнем артилерії та "Градів" бойовики знову зайняли стратегічну висоту. Українська армія в цих боях зазнала чималих втрат, багатьох захисників терористи взяли у полон.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті полеглих: у міськраді Кропивницького чорно-білі світлини нагадують про бійців АТО - фото

Попередній матеріал
Дивовижне місячне затемнення - відео
Наступний матеріал
У спальному районі Києва з'явився грайливий мурал "Лисичка"