5.ua

Ставлення українців до Росії різко погіршилось – соцопитування

  Майже 70 відсотків українців негативно ставляться до Росії. Такі дані оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова.


  Ставлення до сусіда кардинально змінилося після анексії Криму. Із розвитком сепаратистських рухів на сході, нелюбов до Росії тільки дужчає. Понад дві третини респондентів налаштовані проти Путіна і не схвалюють дії Держдуми. Більше того, половина опитаних вважає, що Україна і Росія перебувають у стані війни. В той же час, негативне ставлення до простих громадян Росії висловили лише 17 відсотків. Маже половина опитаних ставиться до них позитивно і ще тридцять три відсотки – нейтрально.

  Як свідчать дані останніх років, ставлення до Росії було переважно позитивним, однак, воно стало кардинально мінятися останнім часом, за останні місяці, після початку подій Майдану, коли став очевидним значний тиск російської влади на Україну та на українську владу – підкреслив. Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова.

  Місяцем раніше результати останнього соціологічного дослідження Фонду демократичні ініціативи засвідчили: ідеї сепаратизму і федералізації українцям нав'язують згори, та й то – не надто успішно. Такі. Вони засвідчують, що абсолютна більшість громадян, і на Заході, і на Сході України сприймають Україну своєю Батьківщиною.

  А соціологічне опитування "Народний референдум", яке пройшло у східних областях 4 травня, виявило: 72,8% жителів Донецької області і 70,1% жителів Луганської області – підтримують територіальну цілісність України.
  Попередній матеріал
  Результат виборів президента оголосять за будь-яких умов - голова ЦВК
  Наступний матеріал
  У Маріуполі сепаратисти знову сходяться до міськради