Стартував традиційний Петрівський ярмарок (репортаж)

  Понад 600 підприємців та народних умільців з`їхалися до Чернівців. Вони беруть участь у традиційному Петрівському ярмарку, який щороку розпочинається у день свята Петра і Павла. Окрім продавців глиняних глечиків, картин та меду, приїхали на свято й богатирі.

  Серед чисельного краму, який пропонують на ярмарку, незапатентоване ноу-хау від кількох українських пасічників-винахідників. Вулик-лежак пропонують тим, хто надає перевагу пасивному лікуванню. Продавці переконують: цей виріб допомагає подолати усі недуги.

  Андрій Флоров, продавець: "Людина лягає над бджолами, і дихає сполуками – випарами нектару. Бджоли внизу, сітка, стоїть перегородка, сітка, бджоли до людини взагалі не торкаються".

  Пістолет, рушницю та сокиру власного виробництва продає вбраний за гуцульськими традиціями косівчанин Роман. Кожен витвір інженер за фахом та художник за покликанням щедро приправляє власними легендами. Відтак, усі деталі на його творіннях мають свої історії.

  Роман Стринадюк, заслужений майстер народної творчості України: "А це Чугайстер, лісовий чоловік, з рогами, з бородою, має шерсть, заперезаний широким гуцульським ременем, спостерігає за мавками, і коли яка не виконує свої функції, він її роздирає і з`їдає".

  Петрівський ярмарок традиційно супроводжують богатирьскі ігри. Силачі на втіху глядачам підкидають каміння вагою по 150 кілограмів.

  Петрівський ярмарок започаткували у Чернівцях понад двісті років тому. Нині презентації кондитерських та хлібних шедеврів, а також виробів підприємств і народних умільців супроводжують виступи українських фольклорних колективів. Відтак, традиційна щорічна торгівля перетворилася на свято у центрі Чернівців та своєрідну візитну картку міста.

  Майя Гуменна, Ярослав Левицький, Чернівці, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.34Мб)

  Попередній матеріал
  У Греції бульдозерами знищили табір нелегалів
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся фестиваль стрибунів (репортаж)
  Теги:
  Loading...