5.ua

Стартувала виборча кампанія з проведення повторних виборів у проблемних округах [відео]

   

  Ольга Сніцарчук, «5 канал»: «До 4 листопада двері Центрвиборчкому відкриті для охочих випробувати своє політичне везіння на 5 округах, де торік не визнали результат виборів. ці округи прийнято делікатно називати проблемними. А проблеми на них були такими, що доходило до боїв не лише словесних».

  223-ий - столичний. Тут зійшлися в двобої самовисуванець Віктор Пилипишин і «свободівець» Юрій Левченко. Цілодобові прямі трансляції з цього округу - споглядала вся країна. Міліція на дворі і всередині. Крики. Сварки. Бійки.

  Торішній конкурент Левченка - Пилипишин поки відмовчується - чи йтиме на ці вибори, а от «Свобода» з’їздом у столиці уже скерувала того ж Левченка - на той же 223-ий.

  Юрій Левченко, член ВО «Свобода»: «Ця виборча кампанія буде набагато бруднішою, ніж була минулого разу. буде набагато більше чорнухи і брехні, проти опозиції. І до речі, тут слід вже зазначити. вже цієї суботи по округу з’явилися трафарети в яких було сказано, що во свобода та діюча влада разом. Підпис - Юрій Левченко. Оце на окрузі вже були такі трафарети і це ще до початку виборчої кампанії... якщо ми дійдемо до кожного киянина, ми зможемо отримати цю явку і жодні фальсифікатори. Назвемо їх умовні "пилипишини" не зможуть пройти на цьому округу». 

  Вадим Гладчук: «Я перший кого прийняли документи на реєстрацію!»

  У перший день кампанії - першим документи до ЦВК подає конкурент Левченка у 223-ому. Це активіст Вадим Гладчук - торік теж тут балотувався.

  Вадим Гладчук: «І навіть голодування оголошував коли вкрали перемогу у Левченка.  по-тупому отак зіпсули бюлетені, домалювали до голосів Левченка галочки за Гладчука за Васю за Петю і за Розінську... я не думаю, що я аж такий конкурент Левченку - у мене нема таких коштів і партійної підтримки».

  На з’їзді «Батьківщина» повторно висуває кандидатами торішніх учасників виборів. Київська область - 94 округ: торік тут боролися «регіонала» Тетяна Засуха і батьківщинець Віктор Романюк.

  Це регіоналка Засуха дає робочі рекомендації голові комісії і міліції.

  Та кримінал порушили проти батьківщинця Романюка. Після виборів. Так він опинився в Італії. До виборів в Україну не повернеться, але обіцяє екзотичну віртуальну кампанію. на з’їзді присутній - через скайп.

  132-ий округ - Первомайськ у Миколаївській області - уславився нічними боями. Так рвалися до перемоги  - регіонал та «батьківщинець». Агрофірму опозиціонера Корнацького - трусило і після виборів. А сам Аркадій Корнацький заявляв про залякування, погрози і переслідування. Але на вибори піде знову.

  Аркадій Корнацький, «Батьківщина»: «Кримінальних справ уже є дуже багато, в мене є інформація, шо готуються нові провокації у вигляді кримінальних справ. Але боятися - то що в такому разі робити? Припинити боротьбу із цим свавіллям? Ні!»

  У Партії регіонів не розсекречують, хто складатиме опозиціонерам конкуренцію у цих округах. Можливо регіонали підтримають самовисуванців.

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «Не тільки треба комусь запропонувати, ще й треба дати комусь згоду. Бо можуть, які зашкодять якомусь кандидату або кандидат зашкодить політичній силі. Напевно, будуть кандидати від партії регіонів, безперечно, але можемо підтримати і позапартійних».

  Із самовисуванцями  «Батьківщини»  вже мають досвід боротьби - у Черкаській області. у 194-ому окрузі - Микола Булатецький змагався із самовисуванкою Валентиною Жуковською. а в 197-ому Леонід Даценко - із екс-бютівцем Богданом Губським.

  У Комітеті виборців вважають - в опозиції знову великі шанси на перемогу.

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України: «Ми розуміємо, що вибори там не відбулися, тому що ніхто не чекав, що опозиційні кандидати майже без грошей зможуть там виграти. і в тих грошових мішків які там робили вливання - для них був несподіванкою  результат. Сьогодні опозиційні кандидати мають більші шанси ці вибори виграти, але ми не знаємо ні повного переліку кандидатів, ні технологій».

  Чи можуть повторитися ось такі двобої - зі скандалами, нічними чергуваннями на дільницях і з поїданням бюлетенів: у ЦВК - сподіваються на інший стиль виборів.

  Андрій Магера, заступник голови ЦВК: «Округів всього 5 - бажаючих дуже багато... звісно не можна бути застрахованим ні від чого, але є такий вислів що снаряд двічі в одну воронку не попадає і двічі в одну воду зайти неможливо».

  Цього разу й вода буде дещо іншою - впевнені ті, хто традиційно спостерігає за виборами: бо  водорозділом буде вільнюський саміт.

  Ольга Айвазовська, координатор політичних і виборчих програм мережі «Опора»: «До проведення саміту досить спокійною може бути ситуація в цих округах тому що є певні передумови щоби не зловживати.. з іншого боку ті 3 тижня, які будуть після саміту. Цей короткоплинний проміжок часу достатній щоби змінити градус і поведінку суб’єктів виборчого права».  

  Ольга Сніцарчук, Ірина Герасимова, Інна Неродик і Дарія Феденко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Річницю визволення Києва столиця зустріне чистою
  Наступний матеріал
  Інспектори «Росспоживнагляду» наступного понеділка приїдуть перевіряти українські кондитерські фабрики
  Теги:
  Loading...