Старі комунальні мережі у центрі Чернівців не витримують морозів

  Сотні тисяч гривень збитків завдають щоденні аварійні витоки води у Чернівцях місцевому комунальному підприємству. Найбільш вразлива - центральна частина міста, адже сторічні мережі не витримують морозів. Вода, зокрема, залила Театральну площу обласного центру, перетворивши її на ковзанку.

  Біля чернівецького ліцею залито усю дорогу. Ані проїхати, ані пройти - бідкається пані Оксана.

  Пані Оксана: "Нема як пройти, і води тут все время, бачу, що тут є працівники водоканалу, може щось подумають, щось зроблять, тому що за цю воду, напевно, ми пенсіонери платимо".

  Таких аварій водогону у місті лише за ранок - чотири. Найбільша на Театральній площі. Тепер тут - суцільна ковзанка. Комунальники запевняють: трубу незабаром полагодять. Вода невдовзі з`явиться у мешканців середмістя. Від постійних ремонтів комунальники, кажуть, уже втомилися.

  Ігор Стефанюк, майстер водопровідних мереж: "Тяжко працюємо, хлопці взагалі мерзнуть, але що робити, потрібно якось виконувати свої обов’язки".

  Люта зима стала випробуванням для комунальників. Сторічні труби не витримують морозів. Насамперед, ремонтні бригади виїжджають на масштабні аварії.

   Володимир Андрущак, начальник КП "Чернівціводоканал": "Вже зафіксовано більше метра промерзання ґрунту, тому, зрозуміло, збільшується кількість аварійних ситуацій, збільшується їхній масштаб і, зрозуміло, набагато важче їх ліквідовувати".

  На оновлення водопровідної мережі обласному центру потрібно щонайменше 20 мільйонів доларів. Таких грошей у міста немає. Цю суму готовий інвестувати в чернівецькі труби один із банків Німеччини.

  Олександр Шумейко, заступник директора департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради: "Це суттєва буде допомога, 170 мільйонів гривень. Це суттєві кошти для водоканалу. Бюджет ні державний, ні міський такими коштами не володіє, і не вкладе в одне підприємство".
   
  Перший транш у 7 мільйонів євро німецький банк готовий надати вже цьогоріч - за умови, якщо український уряд надасть державні гарантії.

  Людмила Григорчук, Ярослав Левицький, Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Заводська команда "Форд" ушосте перемогла на "Ралі Швеції"
  Наступний матеріал
  Терористи атакували ізраїльські посольства в Індії та Грузії
  Теги: