Стали відомі міста, які мають шанс прийняти Євро-2012 (репортаж)

  Вже не шість, а чотири. УЄФА викреслив Одесу та Дніпропетровськ з переліку українських міст-претендентів на проведення Євро-2012. Харкову, Львову та Донецьку дали час виправити недоліки. До 30-го листопада вони мають покращити ситуацію зі стадіонами, аеропортами та готелями. А от Київ - це вже достеменно відомо - прийматиме футбольний чемпіонат. В українській столиці гратимуть групові, чверть-фінальні та півфінальні матчі. Утім, де відбудеться фінал Євро-2012 - ще невідомо. А от у Польщі міста, де пройде чемпіонат, уже відомі. Це Варшава, Гданськ, Познань і Вроцлав.

  УЄФА знімає з перегонів два українських міста і встановлює новий дедлайн для решти. Харкову, Львову та Донецьку запропоновали виправити усі негаразди з готелями, стадіонами та аеропортами до кінця листопада, тобто за півроку слід зробити те, чого не встигли за 2. Українські чиновники, які офіційно опікуються підготовкою до чемпіонату, таке рішення приймають беззастережно, мотивації ухвалення не обговорюють.

  Іван Васюник, віце-прем`єр-міністр України: "Для УЄФА цей турнір є не тільки спортивним святом, для УЄФА цей турнір є комерційним проектом, і тому знову ж таки, я не думаю що нашій стороні, українській стороні потрібно є необхідність обговорювати в детялах мотиви УЄФА щодо прийняття тих чи інших рішень".

  Міста-напівпереможці, оскільки остаточної відповіді від УЄФА доведеться почекати, вже не приховують радощів. У Харкові кажуть - навіть не сумнівалися в перемозі міста, яке включилося у змагання чи не найпізніше. Мер міста вже готовий випити шампанського за успіх.

  Дніпропетровськ та Одеса, які "вилетіли" з боротьби за Євро-2012 не драматизують програшу. Чиновники кажуть, усе набудоване в гонитві за право приймати чемпіонат, працюватиме на розвиток туризму. Втім у Дніпропетровську не без образ зауважують, що з-поміж інших претендентів зробили найбільше. Тут пишаються сучасним стадіоном, зрушеннями у будівництві автобанів на Київ, Харків, Донецьк. В Одесі ж участь у конкурсі на приймання чемпіонату швидше розцінюють як шанс замислитися над необхідністю реставрації і відновлення напіваварійної інфраструктури.

  Двом містам, які знімають із змагань за Євро-2012, український Уряд все ж обіцяє не перекривати фінансового кисню. У найближчі дні Кабмін спільно із керівництвом Одеси та Дніпропетровська вирішить, в які об`єкти вливати державні кошти не припинять.

  Юлія Фінгарет, Ірина Герасимова, Олексій Єсін, Микола Піддубний, Дніпропетровськ-Київ-Одеса-Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  КС: виборів Президента у жовтні не буде (репортаж)
  Наступний матеріал
  Суркіс і Васюник сьогодні розтлумачать рішення УЄФА про міста, в яких Україна прийматиме Євро-2012
  Теги:
  Loading...