КС: виборів Президента у жовтні не буде (репортаж)

  Обирати нового Президента Україна буде не 25-го жовтня цього року. Конституційний суд оприлюднив учорашнє рішення щодо дати перегонів. Він визнав такою, що не відповідає Основному Закону постанову Верховної Ради, за якою вже в червні мала стартувати кампанія. Судді розтлумачили - каденція Президента - це 5 років. Однак нову дату вони не визначили. Це в компетенції винятково Верховної Ради.

  Таке рішення не стало ні для кого сюрпризом. Ще вчора в Конституційному суді повідомили пресу, що судді визнали вибори, призначені на 25 жовтня, незаконними. Нової дати виборів вони призначити не в праві. Це обов`язок депутатів. І немає жодної гарантії, що новою датою перегонів стане 17 січня 2010 року, як того вимагають пропрезидентські сили.

  Іван Домбровський, суддя Конституційного суду: "Тут Верховна Рада може виходити з різних аргументів. І якщо вона прийме рішення і до нас не буде звернення, то навіть якщо це рішення буде суперечити Конституції значить воно залишиться чинним".

  У БЮТі до січня чекати не хочуть і вже придумали іншу дату виборів.

  Олег Ляшко, народний депутат, БЮТ: "Думаю, як розблокуємо роботу Верховної Ради то ще раз призначимо вибори не на 25 жовтня, а на 25 листопада. Якщо вибори проводити 17 січня то Ющенко перебирає передбачений Конституцією строк повноважень".

  Проте в коаліції немає одностайності з цього приводу. Голова Верховної Ради переконаний, що вибори можуть відбутися лише наступного року. Регіоналам не терпиться якнайшвидше обрати нового Президента, проте й вони не вірять, що зможуть зробити це раніше січня.

  Володимир Литвин, голова Верховної Ради: "ВРУ на моє глибоке переконання повинна визначити датою 17 січня 2010 року, якщо вона цього не зробить то це підтвердить, що такий інститут не має права на існування".

  Олександр Єфремов, народний депутат, Партія регіонів: "Если бы досрочные президентские выборы прошли как можна быстрее то было бы лучше нашему госсударству и мы придержуемся этой точки зрения. Но чтобы её осуществить необходим политический консенсус".

  Відсьогодні Центральна виборча комісія повинна припинити приготування до виборів. За словами суддів, будь-які дії з підготовки перегонів відтепер є незаконними.

  Олександр Аргат, Ольга Сніцарчук, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.49Мб)

  Попередній матеріал
  Пакистан просить допомоги для біженців з долини Сват
  Наступний матеріал
  Стали відомі міста, які мають шанс прийняти Євро-2012 (репортаж)
  Теги:
  Loading...