Автокефальна церква
Автокефальна церква dt.ua

Стали відомі 3 основні кандидати в предстоятелі Української Помісної Церкви

Список відкритий, тому туди можуть увійти й інші можливі кандидати

В ефірі "5 каналу" завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович озвучила імена трьох головних кандидатів в очільники Помісної Церкви. 

"На сьогодні називаються три кандидатури. Мається на увазі сам Патріарх Філарет, митрополит Вінницький Симеон і третій – Єпіфаній – теж митрополит Київського Патріархату. Але я думаю, що цей список відкритий, туди можуть увійти й інші можливі кандидати. Ну наприклад, той самий митрополит Гальський Еммануїл, який головуватиме на цьому Соборі. Одним словом, це все ще не остаточне рішення. І ми будемо знати про це соборне рішення лише наприкінці 15 грудня 2018 року", – сказала релігієзнавець.

Прокоментувала Филипович і заяву від Патріарха Філарета про те, що від УПЦ Київського Патріархату на Соборі буде найбільше представників – 40 архієреїв, Українська Автокефальна Церква делегувала 12, від Московського Патріархату буде три-чотири представники, тобто те, що Київський Патріархат чисельно переважатиме. Так, на запитання ведучої, чи означає це, що шансів у представника Київського Патріархату буде більше, релігієзнавець сказала: "Абсолютно, ви праві. Але я думаю, що навіть серед представництва Київського Патріархату будуть ті, які, можливо, підтримають інші кандидатури, що їх запропонують на цьому Соборі". 

Про те, що саме мають ухвалити на Соборі та що буде в тексті томосу для України, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ томосу як документа.

Нагадаємо, собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі у Києві.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": письменник Марк Лівін в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
На захисті Польщі: як українці у складі Війська Польського боролися проти тоталітаризму
Loading...

УПЦ КП скликає Архієрейський собор: прийматимуть рішення щодо Об'єднавчого собору

Парубій підтвердив оголошену дату проведення Об'єднавчого собору

Вселенський Патріархат повідомив, коли відбудеться Об'єднавчий собор

Боротьба Української Церкви за автокефалію на початку 90-х років

В Андріївську церкву невідомі кинули "коктейлі Молотова": постраждав священик

"Указівки отримував і настоятель Києво-Печерської лаври": РФ готувала в Україні провокації до Об'єднавчого собору – СБУ