Пенсіонери
Пенсіонери podrobnosti.ua

Стало відомо, кому підвищили пенсійний вік в Україні

  З 2019 року люди, які мають менше ніж 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію

  Від 1 січня 2019 року на пенсію у віці 60 років зможуть вийти лише ті, хто має 26 років стажу. Своєю чергою, іншим необхідно буде працювати до 63 років або до 65 років. Про це йдеться в ухваленому законі "Про підвищення пенсій", повідомляє Finance.ua.

  Зазначається, що з 2019 року люди, які мають менше ніж 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. 60-річні українці, які в наступному році матимуть лише 15 років стажу, зможуть вийти на "заслужений відпочинок" у 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу – в 63 роки.

  До 2028 року вимоги будуть підвищуватися на 12 місяців щорічно. Ідея реформи полягає в тому, що хто працював, той і виходить на пенсію. Якщо працював, але менше ніж 35 років (до 2028-го), то заслужений відпочинок переноситься. У Міністерстві соціальної політики підрахували, що в 2028-му лише 55% виконають вимоги щодо стажу. Інші працюватимуть до 63 і 65 років. Фактично кількість українців пенсійного віку, але без пенсій, зростатиме з кожним роком. Своєю чергою, кількість тих, хто вийде на пенсію в 65 років, зміниться за 10 років незначно. 

  Внаслідок такого нововведення відбудеться різке зростання кількості українців, які офіційно "втратили працездатність", але при цьому не отримують пенсії і змушені продовжувати працювати. Оскільки уряд не підвищив загальний пенсійний вік, у роботодавця залишається більше можливостей для звільнення українців старше 60 років.

  Як повідомляв 5.UA, 21 лютого Кабінет Міністрів України підвищив пенсії українським військовим у середньому на 1,5 тисячі гривень.

  Попередній матеріал
  У Херсоні зафіксували перевищення вмісту хімічних речовин у повітрі
  Наступний матеріал
  Українські військові збили ворожий безпілотник у "сірій зоні", що здійснював розвідку
  Loading...

  Чи доведеться працюючим пенсіонерам обирати між пенсією і зарплатою – які роз'яснення дали в уряді

  На хлібі та воді вже три місяці: чому у Львові подружжя переселенців залишилося без пенсій – сюжет

  Пенсії перерахують за новою формулою: що зміниться

  Стало відомо, за якої умови Кабмін виплатить борги пенсіонерам з окупованих територій

  "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

  Допомогти ветеранам повернутися до мирного життя: в Україні стає популярним новий підхід