espreso.tv

Стало відомо, чому в НАБУ не змогли допитати Охендовського

Голові ЦВК було оголошено підозру через фігурування у справі так званої "чорної каси" Партії регіонів

Так і не відбувся одночасний допит голови ЦВК Михайла Охендовського з невідомою особою у справі так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Провести його мали сьогодні у Національному антикорупційному бюро. Однак підозрюваний відмовився свідчити, оскільки на допиті не було представників Спеціальної антикорупційної прокуратури.

"Ми із захисниками заявили клопотання про те, що ми готові брати участь у допиті і давати відповіді на всі запитання, але лише за умови присутності представника САП, враховуючи ту кількість порушень, які вже були допущені під час досудового розслідування НАБУ", – заявив Охендовський.

Тоді як, за словами речниці НАБУ Світлана Оліфіри, участь прокурорів у таких допитах не обов'язкова. Чи треба знову викликати Охендовського – вирішуватимуть детективи НАБУ.

"Підозрюваний відмовився давати свідчення. Він мотивував це тим, що був відсутній прокурор САП, однак наголошуємо на тому, що чинне законодавство не вимагає обов'язкової присутності прокурорів САП під час проведення слідчих дій. Вони можуть бути присутніми, а можуть і не бути. Адже слідчі дії проводять детективи НАБУ", – наголосила Оліфіра.

Нагадаємо, підозру Михайлу Охендовському оголосили через фігурування у справі так званої "чорної каси" Партії регіонів. Слідство встановило, що впродовж 2012 року Охендовський їздив у закордонні відрядження, де мав переконувати представників урядів іноземних держав у демократичності виборів в Україні. За це регіонали платили Охендовському винагороду. За попередніми даними, загалом він отримав близько 150 тисяч доларів.

Попередній матеріал
Чорновіл: Через деякий час адміністрація Трампа дійде до зіткнення з Росією
Наступний матеріал
Струтинський: У минулому році було виділено 40 млн грн на розвиток українських театрів
Теги:
Loading...

НАБУ оприлюднило докази справжності "амбарної книги" Партії регіонів і підписів Охендовського (документ)

Суд обрав запобіжний захід Охендовському: апеляцію планують подавати обидві сторони

19 грудня до суду буде подано клопотання про запобіжний захід для Охендовського – чільник САП

Охендовський заявив клопотання про закриття кримінального провадження щодо себе

Охендовський таки прибув на допит до НАБУ

Центр протидії корупції: Вручення підозри Охендовському - це сигнал для політиків і їхнього "обслуговуючого персоналу"