Красногорівка

Спроба прориву біля Красногорівки: ГПУ показала докази фінансування Росією НЗФ на Донбасі

Отримані докази вже передали до МЗС України для використання в міжнародних судових інстанціях

Генеральна прокуратура України встановила докази фінансування Росією бойовиків НЗФ на території Донеччини. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.07.2017 року близько 04:15 бойовиками "1 Армійського корпусу Народної міліції" терористичної організації "ДНР", при фінансовому та матеріальному забезпеченні представників влади і командування Збройних Сил Російської Федерації, здійснено спробу прориву на позиції Збройних Сил України поблизу міста Красногорівка Донецької області", – зазначається у повдіолменні.

Унаслідок зіткнення було ліквідовано чотирьох учасників ДРГ 2 стрілецького батальйону 100 ОМСБр 1 АК терористичної "ДНР". Один з них виявився громадянином Російської Федерації.

"Разом з цим, під час вказаного бойового зіткнення загинули троє військовослужбовців Збройних Сил України, що призвело до тяжких наслідків", – уточнили у ГПУ.

Під час огляду місця події правоохоронці виявили численну кількість вогнепальної та вибухової зброї. Зокрема, підствольний гранатомет, калібром 40 мм, який згідно висновку експерта є 40 мм підствольним гранатометом 6Г34(ГП-34) промислового виробництва, призначеним для стрільби 40-мм дульнозарядними безгільзовими пострілами ВОГ-25, ВОГ-25П.

"Відповідно до інформації Міністерства оборони України зазначений підствольний гранатомет 6Г34 (ГП-34) перебуває на озброєнні Збройних Сил Російської Федерації", – наголосили у Генпрокуратурі.

Крім того, з'ясувалося, що ліквідовані учасники ворожої ДРГ були одягнені у військову амуніцію – бронежилети, військові шоломи, – яка виготовлена на території Росії (у Казані та Ростові-на-Дону).

"Відповідно до висновку судової інженерно-технічної експертизи шоломи захисні, що вилучені в ході огляду місця бойового зіткнення, є шоломами промислового виробництва ШБМ-Л, ШБМ-П, 6Б27, країною-виробником яких є Російська Федерація", – констатували правоохоронці.

/
/
/

Також під час огляду місця бойового зіткнення виявлено та вилучено низку медикаментів, країною-виробником яких є Росія.

У ГПУ повідомили:"Отримані докази фінансування Російською Федерацією незаконних збройних формувань на території Донецької області передано до Міністерства закордонних справ України для використання в міжнародних судових інстанціях".

Як відомо, Україна підготує позов до Міжнародного Суду ООН щодо військових злочинів РФ.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Зелені чоловічки" на вулицях окупованого Луганська – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
/

Попередній матеріал
"Авто змиває у Сиваш": негода "відрізала" Арабатську стрілку від материкової України
Наступний матеріал
ВР спростила ввезення імпортних авто в Україну