Тарас Костанчук
Тарас Костанчук censor.net.ua

Спроба дати хабар Юрію Тимошенку: у Генпрокуратурі назвали імена затриманих

Читайте по-русски
Одним із затриманих є лідер політичної партії

Затриманим за підозрою в спробі підкупу кандидата в президенти України Юрія Тимошенка є глава "Партії захисників України" Тарас Костанчук. Про таке розповів генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу в Києві.

За інформацію від речника генпрокуратури, саме голова політсили передавав гроші кандидату за відмову від участі у виборах глави держави. Іншого підозрюваного затримали за кілька годин. Обом закидають порушення статті – перешкоджання здійснення виборчого права. Саме ці два чоловіки, за версією слідства, вмовляли Юрія Тимошенка відмовитися від участі у виборах за 5 млн гривень.

Імовірно, замовником підкупу кандидата на посаду Президента Юрія Тимошенка є депутат Валерій Дубіль від "Батьківщини". Такі дані оприлюднив Генпрокурор під час брифінгу. Юрій Луценко також оприлюднив переписку між замовниками та виконавцями підкупу. У ній перелічені пропозиції, сума, котру мав отримати кандидат Юрій Тимошенко.

Також чільник ГПУ оприлюднив і матеріали, щодо підкупу виборців по всій території України.

ОНОВЛЕННЯ. Водночас, сам голова партії "Захисників України" Тарас Костанчук записав звернення просто у приміщенні генпрокуратури. У ньому своє затримання називає спланованою провокацією. Стверджує, що Юрій Тимошенко сам йому зателефонував і попросив допомогти з грошима.

"Мене викликали з відпустки, цей придурок Тимошенко Юра, який вмовляв мене допомогти йому зіскочити з теми бути технічним кандидатом. Сказав, що його залякують, що він боїться. Для того, щоб зіскочити з теми, йому потрібно повернути гроші тим людям, які внесли за нього заставу 2,5 млн грн. Попросив у мене ці гроші. Сказав, що його вб'ють, якщо він не поверне гроші. Попросив ще грошей на розвиток партії. Погодився після цього вступити в нашу партію, бути нашим обличчям", – сказав Костанчук.

Попередній матеріал
Брифінг генпрокурора про спроби підкупу кандидата Юрія Тимошенка – відео
Наступний матеріал
НАБУ провело обшуки у Гладковських – Ситник