Судове засідання
Судове засідання "5 канал" / Валерія Павленко

Справа Шеремета: суд переніс розгляд скарги адвоката Кузьменко на рішення ОАСК

Читайте по-русски
За висновками комісії Мін'юсту, експерти сфальсифікували результати експертизи

Знову перенесли розгляд скарги захисників Юлії Кузьменко – фігурантки справи вбивства Павла Шеремета. Правники оскаржували у Шостому апеляційному адмінсуді рішення ОАСК, передає "5 канал".

Адже там скасували дисциплінарне стягнення з двох експертів. Ті за висновками комісії Мін'юсту сфальсифікували результати портретно-психологічної експертизи. За нею Юлія Кузьменко схожа на людину, яка заклала вибухівку в машину, в якій загинув Павло Шеремет. Адвокати та представники експертної комісії у суді заявили, що методологію, яку використовували експерти – не існує. Тож посилатися на неї не мають права. На наступне засідання суд зобов'язав з'явитися експертів або принаймні їхнього адвоката. 

"Не з'явився знову позивач, він влаштував юридичну диверсію. Колегія вирішила все ж таки почати слухати. Прокурор сказав, що це єдиний доказ – висновок експертизи. Якщо це рішення, яке зараз оскаржується, експертної комісії залишиться в силі, то ми не зможемо визнати цей доказ незаконним", – зазначив адвокат Юлії Кузьменко Ілля Костін.

Представниця експертної комісії Міністерства юстиції Інна Сабанюк додала: "З тих ввідних даних, що йому було надано, він не міг провести цю експертизу і відповісти на питання, яке йому задавалося: чи є це одні й ті ж самі особи? У такому випадку експерт мав поставити додаткові запитання, запросити додаткову інформацію, попросити про інтерв'ю з особою".

Наступне судове засідання відбудеться 21 липня об 11:30.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва продовжив на два місяці запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для обвинувачуваної у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко та дію обов'язків для іншої обвинувачуваної у цій справі – Яни Дугарь.

Попередній матеріал
Штам коронавірусу "Дельта" виявили вже в більш як 100 країнах – ВООЗ
Наступний матеріал
Президента Гаїті застрелили під час нічного нападу на палац (оновлено)
Loading...

Справа Шеремета: суд продовжив запобіжний захід Кузьменко і Дугарь

Справа Шеремета: суд продовжив запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко – включення

"Не зможе залишитися": несподівана реакція Зеленського на запитання журналістки "5 каналу"

Справа Шеремета: суд продовжив домашній арешт Кузьменко, Дугарь залишили під зобов’язанням

У Шевченківському райсуді Києва розпочався розгляд справи Шеремета (оновлено)

Справа Шеремета: як суд досліджував сьомий том доказів та коли наступне засідання – включення