"Справа Рубана": чим Путіну були б вигідні теракти в українських містах напередодні виборів у РФ

У МінТОТ припустили, що терористичні акти могли влаштувати сьогодні, адже багато людей зібралося в містах на вшанування пам'яті Шевченка

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак.

Гримчак повідомив, що бачив документи про заплановані теракти в містах України. Він також сказав, як могли розгортатися події: "Оцей міномет, який там був, він стріляє в тому числі звичайними гранатами. І зрозуміло, що якщо є якась група людей, і тут раптом летять гранати – звідки? Звідки – незрозуміло, але у великої кількості людей, який мають бойовий досвід, вони чудово розуміють, що гранату можна кинути на 40 м максимум. Тобто це граната прилетіла, умовно кажучи, з боку хунти, влади злочинної – і починається безлад і таке інше. А якщо в цей час атакувати керівників держави, президента, прем’єра, міністра внутрішніх справ, там же є в них плани атакувати місця, де вони проживають. Тобто в цей момент, умовно кажучи, 18 березня, вибори Росії. І тут виходять і кажуть: "От у них знову немає влади, але ми готові допомогти братньому українському народу, якщо вони скинуть цю "бандерівську владу".

На запитання ведучої, чи пов'язані заплановані на 18 березня вибори в Росії та анонсований в цей самий день в Україні черговий марш, Гримчак сказав: "Найпростіший варіант, як зробити тисячі жертв, – треба людей зібрати в одному місці і обстріляти їх гранатами. Я думаю, так. І можливо, навіть сьогодні це могло відбутися. Бо сьогодні теж там збиралися якісь веселі хлопці біля пам'ятника Шевченка. Загальна мобілізація, вся Україна встає… Проглядається сценарій. Військовим шляхом зламати нашу країну не вдалося, нам вдалося спинити, звільнити дві третини Луганської і Донецької областей. Далі ми не змогли це зробити, бо регулярні війська російської армії зайшли на нашу територію і конфлікт практично повністю став війною… Але сьогодні через те, що військовим шляхом нас неможливо перемогти, тому треба зробити тут, всередині країни безлад і тоді можна йти".

Гримчак також нагадав, що дозвіл Рубана на відвідання окупованих територій був анульований у лютому 2017 року

Як повідомляв 5.UA, прикордонники КПВВ "Майорськ" схопили Володимира Рубана напередодні. Згодом генпрокурор Луценко затримання підтвердив і наголосив, що воно невипадкове. Під виглядом переселенця командир "Офіцерського корпусу" намагався вивезти у меблях з окупованої території в Україну цілий арсенал зброї. Рубана передали СБУ. Рубана підозрюють у тому, що він готував масові терористичні атаки з метою дестабілізації у суспільстві.

Попередній матеріал
Підсумки брифінгу СБУ: "російський політичний проект" Рубан готував теракт із тисячами жертв
Наступний матеріал
Рубана можуть ліквідувати в СІЗО – Кабакаєв