Василь Грицак
Василь Грицак
СБУ

Підсумки брифінгу СБУ: "російський політичний проект" Рубан готував теракт із тисячами жертв

За інформацією спецслужби, затримний у змові з очільниками терористичної "ДНР" планував серію атак у середмісті Києва

Докази співпраці з бойовиками так званої "ДНР" переговірника Володимира Рубана та плани підготовки терактів – оприлюднили в Службі безпеки України під час брифінгу. Наголосили – діяльність Рубана координували з Москви. Звітував голова СБУ Василь Грицак, його заяви чув кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Як наголосив голова спецслужби – Рубан разом із ватажками терористичної "ДНР" готував теракти в центрі Києва. Загалом правоохоронці надали аудіо- та відеодокази. Зазначили – це лише маленька частина доказів, які можуть бути оприлюднені на цей час.

"Під час проведення негласних слідчо-розшукових дій здобуто вагомі та достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи у змові з очільниками терористичної організації, так званої "ДНР", Захарченком О.В. та Тимофеєвим О.Ю., а також іншими особами, спланували та вчинили конкретні дії, спрямовані на підготовку серії терористичних актів у центральній частині міста Києва із застосуванням зброї та вибухових пристроїв", – відзвітував Грицак.

Зокрема, на оприлюдненому відео можна побачити, як Рубан 6 березня перетинає кордон з окупованими територіями. Проїздить без проблем блокпости сепаратистів та в'їжджає на територію Горлівки. Після чого передає машину представникам незаконних збройних формувань. Бойовики завантажують авто військовою зброєю, Рубан повертається до машини та вирушає до підконтрольної Україні території, де його і затримують.

Як повідомляв 5.UA, прикордонники КПВВ "Майорськ" схопили Володимира Рубана напередодні. Під виглядом переселенця командир "Офіцерського корпусу" намагався вивезти у меблях з окупованої території в Україну цілий арсенал зброї. Рубана передали СБУ, його підозрюють у підготовці масових терористичних атак з метою дестабілізації в суспільстві.

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У столиці на вулиці Стеценка згоріли одразу чотири маршрутки
Наступний матеріал
"Справа Рубана": чим Путіну були б вигідні теракти в українських містах напередодні виборів у РФ