glavnoe.ua

Спостерігачі СЦКК зафіксували використання бойовиками реактивних установок "Град-П"

Про це свідчать рештки боєприпасів та характер воронок, які утворились внаслідок обстрілів

Терористи на Донбасі продовжують гатити по позиціях українців із забороненої зброї. Зокрема, минулого тижня СЦКК зафіксував використання бойовиками реактивних снарядів. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

"5 серпня поточного року спостерігачі української сторони СЦКК задокументували факт застосування НЗФ реактивних снарядів. Про це свідчать рештки боєприпасів, знайдені на місці їх падіння, за 500 м від південно-західної околиці населеного пункту Богданівка. Зокрема елементи дюралевих корпусів та частки двигунів", – йдеться у повідомленні.

Крім того, спостерігачі наголошують, що розміри вирв, які утворились у результаті ведення противником вогню, вказують на збільшену вагу вибухової речовини боєприпасів, або використання речовини підвищеної потужності. 

Також зафіксовано, що снаряди мають укорочену довжину, порівняно зі звичайними, що є нетиповим для боєприпасів відомих РСЗВ, а підривники снарядів встановлені на осколкову дію, тому мають посилену уражаючу дію.

Відтак, "сукупність отриманих даних дає підстави констатувати, що НЗФ застосовують проти українських військ та мирного населення переносні реактивні установки "Град-П", - заявили у СЦКК.

Крім того, повідомляється, що НЗФ активно використовують зброю, що поставляється на Донбас "російським воєнторгом". "При цьому російські куратори бойовиків не шкодують для них всього розмаїття реактивних снарядів, що виробляються російським оборонним підприємством "НПО "Сплав" (м. Тула)", - зазначає українська сторона СЦКК.

Нагадаємо, напередодні окупанти накрили артилерійським вогнем позиції ЗСУ в Майорську.

Попередній матеріал
Керівництво НАТО готує нову концепцію у відповідь на загрозу гібридної війни
Наступний матеріал
Розгромна поразка українських тенісистів: усі тенісні дуети вибули у першому колі змагань
Теги:
Loading...

Штаб АТО: Окупанти накрили артилерійським вогнем позиції ЗСУ в Майорську

Лисенко: ЗСУ накопичує резерви для відбиття можливого наступу ворожих військ

Штаб АТО: Бойовики активно використовують міномети і вдень, і вночі

ГУР: Після замаху на ватажка "ЛНР" окупанти готують контрдиверсії