Сегодня

Сплата за "комуналку": як зміняться платіжки для киян, котрі користуються субсидіями – подробиці

  Читайте по-русски
  При цьому порядок нарахування субсидій не змінився. Дізнатися розмір пільги можна в особистому кабінеті на офіційному сайті "Ощадбанку" та органах соціального захисту за місцем реєстрації

  У квитанціях киян за комунальні послуги тепер відображатиметься повна сума за спожиті послуги без зазначення розміру субсидії. Водночас сам порядок нарахування субсидій не змінився, а йдеться лише про перехід на монетизовану форму виплати субсидій. Про таке повідомив директор департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  У КМДА пояснюють: "Із 1 жовтня 2019 року уряд впровадив механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватиме дві системи надання послуг у грошовій формі: готівкова та безготівкова. Монетизована пільга у безготівковій формі призначається пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний рахунок АТ "Ощадбанк", а звідти автоматично перераховуватимуться на оплату послуг".

  При цьому зазначають, що монетизовану пільгу в готівковій формі виплачуватимуть за бажанням пільговиків, які звернулися по допомогу до 12 жовтня 2019 року. Кошти переводитимуть щомісяця на особовий рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через центр виплат відділень "Укрпошти".

  У КМДА також кажуть, що підприємства, які надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне нарахування вартості комунальних послуг у платіжних документах без відображення розміру пільги, починаючи з листопада 2019 року (за послуги, надані в жовтні). Дізнатися розмір пільги можна в особистому кабінеті на офіційному сайті "Ощадбанку" та органах соціального захисту за місцем реєстрації.

  При цьому керівники, об'єднання та виконавці комунальних послуг до 25 вересня і 25 квітня подають підрозділам з питань соцзахисту населення інформацію про суму простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг. У разі отримання інформації про таку заборгованість субсидіантів, які отримують пільгу в готівковій формі, переводять на безготівкову. 

  Далі за планом, який озвучили в КМДА, після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів переводять з рахунків для виплати пільг на особові рахунки пільговиків в АТ "Ощадбанк". У разі відсутності відкритого рахунку його відкривають за заявою пільговика.

  У міськадміністрації зазначили, що в листопаді 2019 року пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі отримують 2509 киян-пільговиків на суму 2 млн 168 тис. 514 грн. При цьому 127 тис. 229 пільговиків отримують пільгу у безготівковій формі, обсяг коштів становить 81 млн 387 тис. 520 грн.

  Як повідомляв 5.UA, у жовтні 2019 року Гончарук заявив, що цьогоріч субсидії не зменшать

  Попередній матеріал
  У ЄС підтримали відкриття ринку землі в Україні, але нагадали про запобіжні заходи
  Наступний матеріал
  Арахамія пообіцяв скласти мандат, якщо не буде референдуму про продаж землі іноземцям
  Loading...