5.ua

Сьогодні виповнюється рік з дня обрання Папи Римського Франциска

  Голова Римо-Католицької церкви Франциск сьогодні відмічає першу річницю свого перебування на папському престолі.

  Рівно рік тому 77-річний аргентинець Хосе Маріо Бергольо був обраний Папою Римським.

  Цей день понтифік вирішив провести в одному із монастирів під Римом. В своєму Twitter Франциск попросив помолитися за нього.

  За рік перебування на престолі Франциск став надзвичайно популярним у всьому світі. За версією американського журналу Time він був названий людиною року. Крім того, нещодавно Папа Римський був номінований на Нобелівську премію миру.

  Голова Римо-Католицької церкви відомий своєю скромністю та непоступливістю у власних принципах. Перше, що він зробив після інтронізації – відмовився від дорогих автомобілів та апартаментів. Всі свої подарунки Франциск виставляє на аукціон, а отримані гроші віддає на благодійність.

  Папа Франциск – перший латиноамериканець і перший єзуїт, який очолив святий престол. Ще в юності внаслідок хвороби йому видали одну легеню. Франциск любить оперу, танго і футбол: його улюблена команда - аргентинський клуб Сан-Лоренс. У Папи Франциска є ступінь магістра філософії та хімії. Він викладав літературу, філософію, теологію і психологію.

  Франциск очолив Ватикан після того, як 28 лютого 2013 року Папа Римський Бенедикт XVI зрікся престолу. Це був перший випадок добровільного зречення в сучасній історії Католицької церкви.

  Фото: Agência Brasil / wikimedia

  Попередній матеріал
  Влада США посилює підтримку України грошима і спеціалістами
  Наступний матеріал
  Дніпропетровський музей збирає експозицію про Євромайдан
  Loading...