5.ua

Дніпропетровський музей збирає експозицію про Євромайдан

  Збір речей, які ілюструють події на київському Євромайдані, оголосив історичний музей імені Яворницького у Дніпропетровську. Перші експонати, з яких планують невдовзі облаштувати експозицію, принесли козаки 4-ї сотні Дніпропетровщини.

  Максим Гошовський, козак 4-ї сотні: "На нем есть вмятина, вот, например, от травмата, когда по нам стреляли, от этого он меня спас. Внизу там тоже есть. Вот кровь побратима, которого я, видать, нес".

  У ці обладунки дніпропетровський дизайнер Максим Гошовський був вбраний 20-го січня на вулиці Інститутській. Згадує – цим саморобним щитом прикривав медиків, які носили поранених, щитки для ніг також саморобні – із листів металу.

  Максим Гошовський, козак 4-ї сотні: "Это обычные листы металла, парни их обрезали, чтоб можно было их хотя бы сгибать и нормально на ногу надевать. Сюда обычный поролончик, чтоб в колено не давило".

  Хлопець п’ять разів їздив на київський Євромайдан, щоразу брав із собою прапор із написом "Дніпропетровськ". Його та дерев’яну палицю із залізним наконечником Гошовський приніс до музею.

  Максим Гошовський, козак 4-ї сотні: "Они у меня дома стояли. Я на них смотрел, смотрел, смотрел, люди ко мне знакомые приходили, говорили, что это в любом случае надо в музей сдать".

  Музейник: "Це буде ще одна риса історії".

  Історичний музей імені Яворницького оголосив у місті, що має намір облаштувати експозицію, яка розповідатиме про події останніх трьох місяців на київському Євромайдані. Водночас, цікавлять музейників і умови побуту активістів.

  Надія Капустіна, директор Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І.Яворницького: "Історія не може бути загальною, вона повинна бути персональною, і ось наш музей опікується тим, щоб ми потім не доганяли щось, що не зібрали, щось забули, а могли нормально, впевнено працювати, реставрувати, консервувати".

  У музеї пообіцяли: як тільки-но збереться належна кількість експонатів – одразу запросять гостей.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні виповнюється рік з дня обрання Папи Римського Франциска
  Наступний матеріал
  Якщо Київ не перейде до рішучих дій – вояки в Криму можуть застосувати зброю
  Теги:
  Loading...