мак у руках (робить) Київ
5.ua

Сьогодні в Україні День пам’яті і примирення та День матері

  Восьме травня – День перемоги над нацизмом у Європі, що знаменував завершення Другої світової війни на континенті.

  Акт про капітуляцію нацистської Німеччини був підписаний 7 травня у французькому Реймсі, а 8 травня – ратифікований у Берліні. Це сталося о 22:43 за центральноєвропейським часом, у столиці СРСР – Москві – на ту мить було уже 00:43 9 травня.

  З нагоди 71-ї річниці перемоги урочистості відбудуться у кількох країнах. Так, у Франції президент Франсуа Олланд покладе вінок до Тріумфальної арки в Парижі.

  В Україні ж відзначають День пам’яті і примирення. Цьогоріч 8 травня припало і на святкування Дня матері. У музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставки "Матері Героїв".

  Заплановані заходи і в областях. Зокрема, у Кіровограді відбудеться покладання квітів до усіх військових меморіалів. Згадають про загиблих і у Львові. В Одесі запланували мітинг-реквієм. А у Харкові висадять клумбу пам’яті із маків – символу жертв усіх збройних конфліктів, що сталися у світі. У Маріуполі розгорнуть польову кухню. Завершать заходи всеукраїнською акцією Перша хвилина миру. Мовчанням пам’ять загиблих вшанують о 22:45.

  Попередній матеріал
  Окупанти обстріляли Авдіївку просто із Донецька – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Більше тисячі українок стали матерями-героїнями