5.ua

Сьогодні стався нищівний обвал гривні [відео]

  Купити ж зелений сьогодні можна було спробувати - за 8,85-ть. Проте, знайти його для купівлі то практично нереальне завдання. Касири в обмінниках пояснюють - не змозі продати валюту, бо її їм люди просто не приносять, попит на валюту нині в Україні  значно перевищує пропозицію.

  Олег: «Это кошмар».

  Жахом для пана Олега стали пошуки долара - три дні оббиває пороги банків і обмінників - безрезультатно.

  Олег: «Хотів купить для себе, шоб віддать долг. Нічого немає».

  Поки шукав іноземні гроші, вони здорожчали. Тільки за останню добу долар виріс на 12-ть копійок. А кожна копійчина «зверху» за американця збільшує борг Олега на сотні гривень. Готовий вже й більше платити,  - але купувати нема що.

  Галина, касир обмінника: «У меня ровно 70-т долларов в кассе».

  Та й ті в касі більш як півгодини не пролежать - прогнозує касирка Галина. Вирахувала, останніми днями вдесятеро поменшало людей, які здають долар

  Галина, касир обмінника: «Настолько мало, так никогда не било мало. Люди боятся, они не знают, что делать, они просто не сдают долар».

  А от щоб купити, клієнти до обмінників ходять вервечкою.

  Покупець: «Спросил, мне сказали, шо нету».

  Покупець: «Хотел купить тисячу долларов, нету. Беда какая-то, наверное, у правительства надо спрашивать».

  Минулого тижня головний урядовець запевняв, НАЦбанк не лише контролює ситуацію з гривнею, а й поліпшує свої позиції на валютному ринку. Тепер - на другому тижні обвалу національної валюти - в уряді помітили падіння і знайшли причну.

  Сергій Арбузов, перший віце-прем'єр: «Кожен день протистоянь та небажання йти на компроміси ослаблює нашу державу насамперед економічно. Політична нестабільність тисне на ринок готівкової валюти. Є напруженість, попри відсутність економічний підстав для цього».

  Ті, хто за стабільність і порядок мітингує у Маріїнському парку, з урядовцем солідарні, але з дорожчання іноземної валюти їх не лякає.

  Перший перехожий: «Мені всьо равно, шо там з курсом, главне, щоб гривня була стабільна».

   «Гривня, гривня, гривня, а при чом тут долар? (так гривня дешевшає!) у нас гривня. Все». Другий перехожий:

  Проблеми з національною валютою пов'язують тільки з одним

  Перший перехожий: «С Майданом».

  Другий перехожий: «Если би в любой стране кидали зажигательную смесь в представителей власти, как ви думаете, бзнес интересовался би етой страной? Никогда».

  Третій перехожий: «Майдан винуватий».

  На Майдані такі звинувачення називають пусто-порожніми.

  Перший протестувальник: «Ні в якому разі не майдан, через те, шо гроші давним-давно розкрадені, майдан тут нічого не вкрав».

  Другий протестувальник: «Влада винувата, а хто ж може ще буть виноват».

  Причина дешевизни української валюти - не тільки в нинішній ситуації - упевнені в асоціації українських банків. До падіння гривні роками доводили насамперед зовнішні борги.

  Олександр Сугоняко, голова правління Асоціації українських банків: «Є необхідність платити по боргам в валюті. А у нас дефіцит торгівельний сальдо негативне. Майже на 20-ть мільярдів ми купили більше товарів, ніж продали Україна».

  А нові державні позики провокують подальше здешевлення гривні - прогнозує експерт. Але радить українцям - не панікувати.

  Інна Неродик, Ксенія Дворнікова, Анастасія Бабенко та Денис Ковальов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Силантьєв провів зарядку в одній із Бориспільських шкіл
  Наступний матеріал
  Пшонка: Під амністію за новим законо ухваленим ВР підпадають 259-ть людей
  Теги:
  Loading...