фото zak-kor.net

Сьогодні православні та греко-католики святкують Різдво Богородиці

  Цей день відзначають як свято врожаю

  Сьогодні, 21 вересня, православні та греко-католики святкують одне з найбільших християнських свят – Різдво Пресвятої Богородиці. Це дванадесяте свято, яке відкриває річний цикл церковним святам.

  Народження Богородиці було першим чудом у ланцюгу подій, пов'язаних з історією спасіння світу. Тривалий час Йоаким та Анна були бездітними, а це вважалося у юдеїв великим нещастям, посланим Богом за гріхи. І бездітних зневажали як таких, що несуть покарання за тяжкі гріхи, їх обмежували навіть у багатьох громадських справах. За переказами, просячи у Бога про нащадка, Йоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю і дав обітницю постувати доти, поки Господь не почує його молитов. Анна також плакала та молилась. І ось несподівано з'явився ангел і сказав, що у неї народиться дочка і назвати її необхідно Марія, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане і Йоакиму. І все передбачене Богом здійснилось.

  У побуті свято має назву Друга Пречиста. Відзначають його, як свято врожаю. Це свято було також символом породіль. З цього приводу жінки, що не мають дітей, справляли обід та запрошували бідних, "щоб молилися Богородиці за її дітей", вони також замовляли службу в церкві, а потім запрошували людей до себе в гості.

  Окрім того, як і день весняного рівнодення, цього дня обновляли вогонь в хатах -гасили старий, а новий запалювали. З цим святом пов'язані прислів'я: прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, а прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.

  Як повідомляв 5.ua, ДСНС попереджає про перші заморозки в Україні

  Попередній матеріал
  Олланд і Меркель хочуть організувати зустріч в "нормандському форматі" найближчими тижнями
  Наступний матеріал
  Білий дім звинуватив Росію у авіаударі на гуманітарний конвой у Сирії

  Сьогодні в Україні святкують Івана Купала

  Як у Києві святкують зіслання Святого Духа на Апостолів

  Сьогодні християни святкують Вознесіння Господнє

  Сьогодні в Україні відзначають Трійцю