Фото із відкритих джерел

ГПУ проводить обшуки у справі про привласнення колишніми службовцями "Укргазбанку" 140 млн грн

Розслідується діяльність службових осіб АБ "Укргазбанк" у період 2008-2010 років

Майже 140 мільйонів гривень привласнили службовці "Укргазбанку". Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження. За даними ГПУ, працівники фінансової установи надали суб'єкту господарювання кредит під заставу будинку, який за оцінками фахівців коштує понад 14 мільйонів гривень, повідомляє прес-служба ГПУ

Утім, за документами, цю суму штучно завищили більш ніж у 10 разів. І вийшло, що будинок коштує понад 149 мільйонів гривень. Завдяки такій шахрайській схемі загалом з "Укргазбанку" зловмисники вивели майже 3 мільярди 200 мільйонів гривень.

Нині тривають обшуки за 9-тьма адресами. Це і офіси, і помешкання фігурантів справи. Як повідомив у своєму Facebook Генпрокурор Юрій Луценко, крім документів вже виявили вогнепальну зброю з глушниками, набої та магазини до неї. Також у банківській скриньці оцінювача, який підробляв вартість заставного майна, вилучили майже 600 тисяч доларів США.

За інформацією прес-служби ГПУ, нині здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами привласнення кредитних коштів службовими особами АБ "Укргазбанк" у розмірі 140 млн грн, за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах). У вказаному кримінальному провадженні розслідується діяльність службових осіб АБ "Укргазбанк" у період  2008-2010 років.

У коментарі 5.ua директор Департаменту інформаційної політики, маркетингу та реклами АБ "Укргазбанк" Володимир Пікалов наголосив, що фігурантами справи є "саме колишні працівники "Укргазбанку", які тепер не мають жодного стосунку до банку і нині в ньому не працюють".

Представник банку також підтвердив коректність формулювання ГПУ, що у період 2008-2010 років фігуранти справи привласнили 140 млн грн. "Більш того, влітку 2016 року вони повторно намагалися незаконно заволодіти 140 млн грн, які належать банку. Але на цю ситуацію банк відреагував і написав заяву до ГПУ з проханням розслідувати дії колишніх співробітників, тобто обшуки, які зараз відбуваються, проходять у відповідь на заяву АБ "Укргазбанк", – наголосив Пікалов. 

Пікалов також поточнив, що в самому "Укргазбанку" (йдеться не тільки про центральний офіс, а й про філії та відділення – Ред.) ГПУ обшуки не проводить. 

Попередній матеріал
Донецький блогер назвав 5 "найбільш впливових бойовиків ДНР"
Наступний матеріал
Бойовики майже втричі зменшили кількість збройних провокацій по всій лінії зіткнення – речник Міноборони
Loading...

"Зелене фінансування": "Укргазбанк" виділив перші гроші на еко-проект з енергозбереження

НБУ остаточно ліквідував банк "Київ", активи і пасиви переходять до "Укргазбанку"

"Укргазбанк" залишився без Мамедова

"Укргазбанк" відмовляється підтвердити чи заперечити надання кредиту Засусі