Словник українських матюків видала мовознавець Л.Ставицька (РЕПОРТАЖ)

  Як правильно лаятися українською? Хто не впевнений у своїх знаннях в цій царині, може відтепер скористатися словником. Його видала відома мовознавець Леся Ставицька. Вона розтлумачила значення кожного матюка. У планах філологів і українсько-російський словник ненормативної лексики.
  Українці матюкаються достатньо, щоб мати свій словник лайки. Вирішила професор Леся Ставицька і за пять років зібрала усі матюки, що побутують в Україні, в одну книжку. Авторка уточнює: українці лаються, але їм не вистачає слів. У словнику "Українська мова без табу" - пять тисяч слів і стійких словосполучень. Черпала це мовне багатство пані Ставицька з сороміцького фольклору, художньої літератури та засобів масової інформації. Особливо захоплено розповідає про питомі українські фразеологізми сексуального характеру.

  Українці - нація нецнотлива. Але матюкається українець непублічно - найчастіше собі під ніс. На відміну від росіян. Мовознавці пояснюють: матюки - мова народів-загарбників, якими росіяни були, а українці ні. Однак, уже в художній класиці і в перекладах лайки можна нашукати донесхочу.

  У Західній Україні особливо славиться гуцульський еротичний фольклор. На Сході - веде перед російська лайка. У словнику Лесі Ставицької чимало слів, спільних із росіянами. Вони найпопулярніші і завжди на слуху. Усе це наслідки довгого спільного минулого. Україна не буде вповні незалежною, поки не почне матюкатися по-українськи - кажуть письменники.

  У Лесі Ставицької чимало планів  -  це і лайка в українській політиці, і прокльони, і  російсько-український словник ненормативної лексики. Тим часом, українці і не зізнаються у тому, що матюкаються. В один голос повторюють - вкрай рідко злітає з уст гостре слівце.

  Ольга Петрів, Олександр Котельников, 5 канал
  Попередній матеріал
  Буш підтримав Маккейна
  Наступний матеріал
  Балога прагне підтвердження від ПР щодо продовження її роботи у Національній конституційній раді
  Теги:
  Loading...