Фото Міноборони

Скасування безстрокових контрактів: як це вплине на боєздатність ЗСУ

Безстрокових контрактів в армії більше немає

Вчора, 4 січня, Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби". Документ вносить зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"(до ст.23), яка регулює контрактну службу і усуває взагалі таке поняття, як контракти до кінця особливого періоду.  Про це в ефірі "5 каналу" повідомила голова Всеукраїнської правозахисної організації "Юридична сотня" Леся Василенко.

"До лобіювання, скажімо так, голосування цього закону долучилися безліч громадських організацій, матерів, дружин, самих учасників АТО, які постійно відстежували історію законопроекту, постійно відстежували етапи його проходження. Генеральний штаб, Міністерство оборони теж були зацікавлені в тому, щоб був прийнятий цей законопроект, адже мова йде про боєздатність військовослужбовців. Якщо на полі бою знаходиться людина, яка психологічно не є готовою до війни, яка є деморалізованою, втомленою і всілякими своїми діями, в принципі, деморалізує всіх навколо себе – толку від такого військовослужбовця немає. Від цього страждає обороноздатність всього підрозділу, а відповідно і позицій, які займає на сьогодні українська армія. Тому набагато вигідніше і Генштабу звільнити таких військовослужбовців, перестати їм платити грошове забезпечення, тому що врешті-решт це громадяни України, котрі зі своїх податків утримують армію – навіщо нам утримувати небоєздатну армію, яка не готова захищати нашу територію і наш народ?"

"Вчорашній документ вносить зміни до деяких законодавчих актів, до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" до ст.23, яка регулює контрактну служби і усуває взагалі таке поняття, як контракти до кінця особливого періоду. Перехідні положення законопроекту №5337 передбачають, що контрактники, які служили за контрактом до кінця особливого періоду, якщо вони відслужили два роки під час дії особливого періоду, то вони мають право на звільнення. Крім того, передбачено, що особи, які підписали контракти до початку особливого періоду і контракт яких був автоматично продовжений, наприклад військовослужбовець підписав контракт у 2013-му на три роки, тобто у 2016-му дія такого контракту мала би закінчитися, але оскільки діяв особливий період, контракт був автоматично продовжений до оголошення рішення про демобілізацію. Отже, Перехідні положення законопроекту №5337 передбачають, що такі особи також можуть звільнитися. Право на звільнення вони набувають, коли проходить 18 місяців з того моменту, коли їхній контракт був продовжений", – зазначила Леся Василенко.

Детальніше про права військовослужбовців та реалізацію закону, підписаного Президентом напередодні, дивіться у відео:

Нагадаємо, напередодні Президент підписав закон про призначення дострокової пенсії учасникам АТО.

Попередній матеріал
У Запоріжжі на хабарі спіймали митника, у Києві – посадовця Центру держпраці
Наступний матеріал
У Франції схопили колишнього прем’єр-міністра Косово
Теги:
Loading...
"Нарешті це відбулося": Президент підписав закон, що запроваджує електронне укладання контрактів

"Нарешті це відбулося": Президент підписав закон, що запроваджує електронне укладання контрактів

Рада дозволила звільнятися військовослужбовцям-контрактникам

Рада дозволила звільнятися військовослужбовцям-контрактникам

Цього року на контрактну службу до ЗСУ вступили понад 57 тис. осіб – міністр оборони

Цього року на контрактну службу до ЗСУ вступили понад 57 тис. осіб – міністр оборони

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони