focus.ua

Скандальний "закон Савченко": глава МВС назвав надзвичайні цифри щодо звільнених в'язнів

Крім того, Аваков закликав парламентарів негайно змінити дію цього закону

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до Верховної Ради з вимогою внести зміни до "закону Савченко". Про це очільник Міністерства написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Авакова, наразі завдяки цьому закону на волю вийшло 8 200 осіб, ще 34 тисячі підлягають звільненню з місць позбавлення волі вже за рік.

"З тих людей, які вийшли - 785 вже викриті у скоєнні злочинів, з яких 22 - за умисне вбивство, 18 - нанесення травм, 10 - зґвалтування, 405 - крадіжки, 131 - пограбування, 66 - збройні розбої, 39 - шахрайство, 20 - хуліганство та інші злочини. І це тільки викриті, ті кого вдалося затримати. А виходячи з поточної статистики розкриття злочинів... нажаль, мінімум стільки ж залишаються за кадром нашої уваги", - наголосив Аваков.

Крім того, міністр МВС додав, що в результаті цього у суспільстві підриваються основи безпеки, а також збільшується кількість злочинів. "Звертаюся до парламентаріїв, прошу і вимагаю - як хочете, але треба негайно втрутитися і змінити дію цього закону", - підсумував Аваков.

Facebook Аваков

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за скасування чи зміну "закону Савченко".

Нагадаємо, в листопаді 2015 року Верховна Радаприйняла Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання", автором якого був народний депутат Савченко. Документ набув чинності 24 грудня 2015 року. Відповідоно до "закону Савченко", один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні позбавлення волі. 

У ГПУ вже заявили про намір відкорегувати "Закон Савченко".

Попередній матеріал
Канада поки що не скасовуватиме візи для українців
Наступний матеріал
Байден пообіцяв Порошенку $1 млрд кредитних гарантій

Гройсман виступає за скасування чи зміну "закону Савченко"

Севостьянова: Відповідно до "закону Савченко" на волю виходять серйозні злочинці – це ризик

"Закон Савченко" хочуть відкоригувати

Хто вийшов на волю через недопрацювання Радою "закону Савченко"