Скандал довкола решток генерала часів наполеонівської війни розгорівся на Луганщині

  Скандал довкола решток генерала часів наполеонівської війни розгорівся в Луганській області. Більш, як півроку тому у селі Георгієвка будівельники натрапили на особистий склеп на території церкви. Знахідку назвали настільки цінною, що готувалися перетворити це місце на музей. Та пізніше історичні речі стали зникати, а рештки перевозили з місця на місце. Дослідники-любителі звинуватили чиновників у "чорній археології". Останні ж усе заперечують і обіцяють невдовзі перепоховати тіло.
  Найгучнішу за останні 10 років історичну знахідку на Луганщині розграбували. У цьому переконують в організації археологів-любителів Луганщини. І на підтвердження показують відеозйомки ексгумації та експертної оцінки тіла.  На останньому відео видно - деякі особисті речі покійного зникли. Археологи кивають у бік чиновників області, які не створили умов для належної охорони та  зберігання знахідки.

  Олександр Гізай, голова громадської організації "Каскад": "Я не могу сказать чем ценны пуговицы и эпилеты, то что их нехватает это видно и очевидно.Меня возмущает использование служебного положения. Это коррупция".

  У відділі історичної спадщини обласної адміністрації всі звинувачення відкидають. Їхня  версія - пограбування вчинили  жителі одного із сіл Луганщини. Там муміфікованого генерала два місяці тримали у підвалі, а після цього тіло ще майже півроку перевозили з одного моргу в інший.

  Володимир Виборний, заступник начальника відділу кульутри Луганської ОДА: "Сейчас проводятся исследовательские работы. В это время мы предприняли действия что бы предать останки земле, потом продолжить исследование по персонификации".

  Знімальній групі "5 каналу" тіло  вдалося знайти за 70 кілометрів від місця поховання -  в капличці під Алчевськом. Отець Олександр, настоятель храму, розповідає - труну замотану в поліетилен, привезли на тиждень. Час давно минув, а забирати її і не думають. І про ніякі дослідження не йдеться.

  отець Олександр, настоятель храму: "Кто дерзает нарушать это по мирскому грабёж, по церковному грех. Часовня не предназначена что бы хранить останки, часовня предназначена для того что бы предать тело человека земле, и по церковному на 3-й день".

  Обласні чиновники пообіцяли виконати волю церкви і найближчими днями поховати тіло у селі Георгієвка, де знайшли склеп 8 місяців тому. Незалежні дослідники -  проти. Адже у землю генерал забере всі загадки, які трапилися з ним не лише  за життя - 200 років тому, але за кілька місяців у XXI сторіччі. 

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.70Мб)
  Попередній матеріал
  На Одещині відбулися міжнародні змагання спелеологів (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  "Армія Махді" не здаватиме зброю іракським урядовим військам
  Теги:
  Loading...