На Одещині відбулися міжнародні змагання спелеологів (РЕПОРТАЖ)

  Більш як сто спелеологів–аматорів віком від 14-ти до 40-ка років взяли участь у цьогорічних міжнародних змаганнях в одеських катакомбах. Місце проведення першості до останнього трималося в таємниці. Адже, за майже 20-тирічну історію конкурсу прихильники підземних лабіринтів досконало вивчили усі маршрути. Цьогоріч вибір пав на катакомби у селищі Холодна Балка.
  Ліхтарик та ще один запасний  – ось дві найнеобхідніші речі під землею. До обов’язкової екіпіровки кожного з учасників змагань також входить крейда – якщо заблукав треба залишити відмітку на стіні. Катакомби Одещини  -  складна система заплутаних ходів завдовжки більше ніж дві тисячі кілометрів. Щоб підготувати підземну "трасу" для цих  змагань, організаторам знадобилося три місяці. Спочатку складали мапу, потім – запропонували подолати маршрут спелеологам-аматорам. Їхня тяжка праця не буде марною.

  Євгенія Міщенко, організатор змагань: "Топосъемка нужна, скажем, для того, чтобы иметь карту этого района, не дай Бог, кто-то заблудится, зайдет сюда ребенок, то мы сможем предоставить карты, если район отснят, по ним потом пройти, начать посковую экспедицию".

  Щоби не довелося шукати самих учасників змагань, організатори проводять реєстрацію та багаторазову перевірку. Роль і пожежників, і медиків виконують самі конкурсанти: серед них є представники багатьох професій. Лікар-анестезіолог Євген Романов про загрозу під землею знає не з чуток – там багато разів знаходив небезпечні реліквії Великої Вітчизняної.

  Євген Романов, учасник змагань (місто Севастополь): "Мы исследовали новые части, завалы, там и наткнулись на стоянку партизан, еще не тронутую, не разрушенную, еще оставались следы пребывания, патроны. Пару патронов я хотел принести организаторам, в результате, забыл их выложить из кармана, а потом, в другой поездке группой на Абхазской границе их нашли на экране сканера".

  Незважаючи на те, що команда складається всього з двох учасників  – на привалах відпочивають набагато більші групи. Члені різних команд і на подолання завдань вирушають разом, і їжу готують. Учасники змагань і по кілька днів живуть не лише без телевізорів і мобільних телефонів, а й без елементарних зручностей.

  Михайло Бабаян, учасник змагань (місто Київ): "Мы думали вывозить человека на остров, чтобы он показал, что он может сам прожить на острове, самим добывать еду и т.д. Ну, это раньше так думали, может получится".

  Така ідея для спелеолога з п’ятирічним стажем Михайла Бабаяна поки що нездійсненна - ще не назбирав грошей на власний острів. А тому й наступного року навчатиме новобранців в одеських катакомбах.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7Мб)
  Попередній матеріал
  В Індії рухнув будинок - щонайменше п`ять людей загинули
  Наступний матеріал
  Скандал довкола решток генерала часів наполеонівської війни розгорівся на Луганщині
  Теги:
  Loading...