Дніпро
Дніпро Shutterstock

Щоб замовчати реальні проблеми, "екоактивісти" перекладають на бізнес відповідальність за стан довкілля – фахівці

Читайте по-русски
Для т. зв. "експертів" екологічні проблеми – це можливість лобіювати певні інтереси, каже еколог

Забруднення води та повітря, неконтрольована вирубка лісів та ще низка екологічний проблем чекає на Україну у 2021–му році – таке коло питань обговорила професійна спільнота екологів, йдеться у сюжеті програми "5 каналу".

Фахівці наголошують, що крім давно відомих проблем, із пандемією та потужною роботою фарміндустрії значно погіршилася якість води. І без комплексної програми та фахового контролю за цією проблемою на країну чекає екологічне лихо.

"Стан водного ресурсу сьогодні в Україні залишає бажати кращого. Через повітря, через воду, що взагалі дуже поширене питання, ми приймаємо наслідки недоброго добросусідства. Є вже перші дані скрінінгу по Дніпру і, вибачте, там ліки просто зашкалюють... Тобто це все нікуди не дівається, тому що очисні не здатні очистити від цих речовин", – зазначає експертка ПАЕУ Мар'яна Гінзула.

Втім, попри наявність реальних екологічних проблем, фахівці вкотре обурюються через маніпуляції, покликані замість вирішення важливих проблем знаходити крайніх. Або, є поширена думка, для т. зв. "експертів" це можливість лобіювати інтереси певного кола осіб.

В той же час, фахівці в галузі екології наголошують, що часто задля замовчування реальних проблем суспільства відповідальність за екологічні лиха намагаються перекласти на бізнес чи підприємців. Президентка Асоціації екологів України Людмила Циганок вважає:

"Маніпуляцій в сфері охорони навколишнього середовища дуже багато. Якщо ті чи інші ініціатори певних акцій на меті не мають покращення стану довкілля, то звісно за цим стоять чи то політичні або економічні інтереси. Українцю дуже важко зрозуміти чи це реально загроза чи це створена нова активність на боротьбу когось проти когось".

Попередній матеріал
Печерський райсуд заблокував доступ до 12 онлайн-видань
Наступний матеріал
Російські окупанти обстріляли позиції ЗСУ в районі Шумів: загинуло 4 військових
Теги:
Loading...