хроніка 873-го дня повномасштабної війни
хроніка 873-го дня повномасштабної війни 5 канал

Що думають українці про перемовини, Зеленський говорить про наступний саміт Миру – хроніка 873-го дня повномасштабної війни

Читайте по-русски
Зеленський заявляє, що для нових бійців уже не вистачає тренувальних баз

Воювати до останнього, але водночас іти на переговори. Які настрої українців щодо поточного моменту війни? Нове соціологічне дослідження ще більше поділило українців. Що про переговори каже президент? І як представники київських ТЦК оцінюють черги військовозобов'язаних. Про спекотний Київ і пекельний Серебрянський ліс. Більше в огляді 873-го дня Великої війни – у матеріалі Олексія Пасака.

Треба виходити на кордони 1991 року. Однак треба і йти на переговори з агресором. Подвійність нинішніх настроїв українців досліджували соціологи. Центр Разумкова на замовлення видання "Дзеркало тижня" провів опитування. Одне з ключових питань – чи настав час для офіційних мирних переговорів? 44 відсотки опитаних заявляють, що так. Третина – категорично проти. Одна п'ята – досі вагається з відповіддю. І доки вони визначаються – більш чітко про майбутній переговорний процес говорить президент. Володимир Зеленський зібрав пресконференцію для окремих медіа. Наголосив, що на наступному саміті Миру очікує на участь росії.

"Ми будемо готові наблизити максимально другий саміт. Вважаю, що представники Росії повинні бути на другому саміті. І я ставив завдання, щоб у листопаді у нас був повністю готовий план. Отже, і саміт, напевно… Тобто план буде готовий – для саміту другого буде все готове", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Сильна дипломатія має підсилюватися впевненою ситуацією на полі бою. Чи достатньо Україні сил, щоб стримувати росіян? Зеленський заявляє, що для нових бійців уже не вистачає тренувальних баз. Шукатимуть більше можливостей для вишколу за кордоном. Зокрема, у Польщі. Мобілізаційна кампанія йде за планом. І вже цього вівторка, 16 липня, завершується час для оновлення даних військовозобов'язаних. Далі – на них чекатимуть штрафи. Черги в ЦНАПи та ТЦК – чималі. Але, як кажуть представники територіальних центрів комплектування, здебільшого у цих чергах чоловіки, які хочуть й надалі залишатися у цивільному житті.

"Ви треба, замініть нас. Є люди, які позитивно реагують, я казав – таких до 70 відсотків. Цим пояснювати навіть нічого не потрібно. Він сам розуміє, що да. Ніхто, крім нього, більше це не зробить. Ніхто. Ніхто інший. Ні Коля, ні Стьопа там якийсь, ні умовний Джон, який приїде з Канади, з Америки, чи з якоїсь іншої країни. Днями, тижнями стояли в черзі, щоб потрапити в армію. Зараз, наскільки мені відомо, більша частина черги – це люди, які хочуть отримати якусь відстрочку", – зазначив представник ТЦК і СП "Фантомас".

Відстрочку, а можливо і бронювання, має Іван, працівник однієї з гуманітарних організацій. Утім також отримує повістку. Ставить усі потрібні підписи. Нарікає, що нинішню ситуацію зі втечами від ТЦК створила сама ж влада.

"Більшість цих людей зараз бояться якось реагувати через, на мою думку, дуже погану роботу держави стосовно рекрутингу. Дуже мало пояснюють людям, що їм нема чого боятися. Дуже мало пояснюють того, що у них є всі шанси опинитися не у якихось штурмових бригадах, десь-щось, а принести користь державі. За ці три роки ця провальна політика призвела до того, що було у ТЦК створено дуже негативний фон", – розповів працівник гуманітарної організації Іван.

"Ніяких силових методів, ні скручування, ні бусифікації – ми проти цього, я особисто проти цього. Вважаю, що українці є вільним народом. Боремося ми в цій війні зокрема і за те, щоб бути вільними, ухвалювати рішення ті, які ми хочемо. Тому вважаю, що це особиста добра воля кожного українця. Але це потрібно. Кожному з нас, кожному громадянину. Це потрібно. Не державі. Всім нам, українцям", – зазначив представник ТЦК і СП "Фантомас".

На вулицях Києва тільки і розмов, що про спеку. Але за 500 кілометрів від столиці, у Серебрянському лісі – спека куди більш відчутна. Бійцям 12-ї бригади спецпризначення "Азов" не потрібна додаткова мотивація – чому вони мали опинитися тут. Добровольці краще за інших знають, за що і чому вони воюють. І першими про це дізнаються окупанти, які потрапляють у приціл гвинтівки.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, у росії після атаки БПЛА горить завод низьковольтної апаратури.

У Генштабі назвали втрати ворога за минулу добу. 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Окупаційна армія втратила ще понад 1100 солдатів і пів сотні одиниць бронетехніки
Наступний матеріал
Удар по Мирнограду Донеччини: з-під завалів багатоповерхівки дістали тіла подружжя
Loading...
"Віддає злочинні накази та нехтує життями воїнів": подробиці скандалу з командиром 59-ї бригади – сюжет

"Віддає злочинні накази та нехтує життями воїнів": подробиці скандалу з командиром 59-ї бригади – сюжет

Просте запитання, складна відповідь: коли насправді почалася російсько-українська війна – "Машина часу"

Просте запитання, складна відповідь: коли насправді почалася російсько-українська війна – "Машина часу"

Масована атака дронів на окупований Крим і росію: куди прилетіли українські БПЛА – сюжет

Масована атака дронів на окупований Крим і росію: куди прилетіли українські БПЛА – сюжет

"У Сирського серйозний виклик": Зеленський оцінив роботу головкома ЗСУ

"У Сирського серйозний виклик": Зеленський оцінив роботу головкома ЗСУ

"Великих загроз не бачу" – Зеленський заявив, що співпрацюватиме з Трампом у разі його перемоги на виборах

"Великих загроз не бачу" – Зеленський заявив, що співпрацюватиме з Трампом у разі його перемоги на виборах

Льотчик рф після удару по "Охматдиту" передав розвідці службові документи – у ГУР підтвердили

Льотчик рф після удару по "Охматдиту" передав розвідці службові документи – у ГУР підтвердили