Шахтарям пільговикам видали камінь замість вугілля (репортаж)

  Каміння замість вугілля - отримали цієї зими шахтарі-пільговики Луганщини. Держава забезпечує твердим паливом гірників-пенсіонерів, які живуть в негазифікованих регіонах. Однак цьогоріч - шахтарям видали паливо, що наполовину складається з обмазаного вугільним пилом щебеню.

  Трьох тонн вугілля, які належить отримати кожному шахтарю-пенсіонеру — цілком достатньо, щоб зігрітися та приготувати їжу на один сезон. Але не цієї зими. Люди кажуть, хтось вирішив — якщо паливо безкоштовне, то за нього зійде навіть земля та каміння.

  У регіоні стрімко зріс попит на дрова, їх тепер  заготовляють кубометрами. На державне ж вугілля - надії мало: розгоряється - годинами, горить погано. Тож щоби обігріти помешкання, його треба удвічі більше. Селяни бідкаються  - такого палива вистачить добре, якщо до середини зими.

  У деяких селах машини з неякісним вугіллям - просто не приймають. У спірній ситуації до вантажівки мала би прибути комісія і розібратися на місці, але контролери до сіл так і не доїхали. 

  Зі скаргами люди звернулися до Мінвуглепрому. Як з`ясувалося, твердим паливом для шахтарів-пенсіонерів опікується спеціалізоване державне підприємство "Вуглеторфреструктуризація". Останні ж кажуть - таке вугілля постачає приватна компанія, ані офісу, ні представників якої на Луганщині ніхто не бачив. 

  А наразі - люди знаходять застосування для такого палива. Наприклад, засипають дороги.  

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал 

  Попередній матеріал
  2 туристичних човни зіткнулися біля узбережжя міста Паттайя
  Наступний матеріал
  Медичний туризм в Україні (репортаж)
  Теги: