Медичний туризм в Україні (репортаж)

  "Тури по здоров`я". Туристи з усього світу дедалі частіше відвідують Україну з лікувальною метою. В Україні пацієнти платять лише за саму операцію. Тоді як у світі слід заплатити ще й чималий гонорар лікарю. На лікування за кордон українці менше виїжджати не стали. Основна причина: багатьох операцій на батьківщині не роблять.

  Узбекистан-Україна - маршрут порятунку. Рустамбек Кутлієв переніс три інфаркти. Робити операцію на серці вдома не наважився. Натомість написав заповіта. Коли серце знову закалатало, мов навіжене, вирішив випробувати долю в Києві. У супроводі лікаря-кардіолога прилетів до Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

  А вдома вже готуються до свята. Відзначатимуть другий День народження Рустамбека. Оскільки серце вже працює наче потужний двигун, веселощі не завадять. Каже лікар-кардіолог з Узбекистану. Саме він допоміг пацієнтові визначитися з лікарнею.

  В Інституті Амосова за останні п`ять років лікували пацієнтів з двадцяти п`яти країн. Географія широка, але звернення не є масовими. З п`яти тисяч цьогорічних пацієнтів - лише 128 іноземців.

  Яскравий тому приклад історія про п`ятнадцятирічного киянина Едуарда Зубовника. У нього виявили рак крові. А минулого тижня в Австрії - зробили пересадку кісткового мозку. Вітчизняна медицина виявилася безсильною.

  Оксана Луценко - засновниця туристичної фірми, що  організовує лікування українців за кордоном. До неї зверталося чимало онкохворих клієнтів. Пані Оксана співпрацює з більш як сотнею іноземних клінік. Розуміє, що там приваблює співвітчизників.   

  У перспективі Оксана Луценко планує працювати і у зворотному напрямку. Тобто закликати іноземців на лікування до України. Пришвидчити процес не дозволяє вітчизняне законодавство.

  Людмила Голоднік, Андрій Білоножко та Рустам Ходжиєв, 5 канал   

  Попередній матеріал
  Шахтарям пільговикам видали камінь замість вугілля (репортаж)
  Наступний матеріал
  На 19-ти перехрестях встановлять нові світлофори
  Теги: