Севастопольські мами - проти закриття дитсадків влітку [відео]

  Проти перерви у роботі дитячих садків виступають у Севастополі. Батьки вихованців закладів дізналися, що напередодні проведення Євро-2012 у місті мають закрити кілька дошкільних установ. За даними активістів, садки не працюватимуть щонайменше два тижні - з 15 по 31 червня.

  Світлана Подосиновикова розповідає: керівництво дитсадка, до якого ходить її син, запропонувало написати заяву, що 2 тижні дитина побуде вдома. Жінка у розпачі: сама вона нещодавно вийшла з декрету, і малих залишити немає на кого. 

  Світлана Подосинникова: "Я не могу просто покинуть работу на 2 недели. В принципе, я могу взять за свой  счет, но за что я буду кормить ребенка. я воспитываю одна 2-х детей, и для меня это равносильно катастрофе потерять зарплату".

  Ця скарга - лише одна з багатьох схожих, кажуть у громадській організації "Севастопольські мами". Вони упевнені: самих працівників садків на два тижні відправлятимуть у відпустки власним коштом, щоби заощадити бюджетні витрати міста, натомість спрямувати ці гроші на проведення євро-чемпіонату з футболу.

  Олена Прокіна, голова ГО "Севастопольські мами": "У нас есть все основания полагать, что это экономия. Что-то не так спланировали с нашими бюджетными средствами, что возникает необходимость отправлять определенные категории работников в этот неоплачиваемый отпуск".

  Про неоплачувані відпустки не йдеться - запевняють у дитсадку №89. А ось 2 тижні влітку завжди використовували для проведення ремонтів. Однак, повністю заклади не закривають, лише намагаються у цей час приймати якомога менше дітей.

  Галина Онацька, шеф-кухар: "У нас такое состояние, что надо делать ремонт. Плитка отваливается, мы сколько ремонтировали своими силами, но это ничего не дает, все вздулось".

  Олена Кривенкова, завідувачка дитсадка №89: "Если кто может забрать, посидеть дома , чтобы я смогла сделать ремонт пищеблока. Если не смогут посидеть - значит будем работать, просто будем уплотнять группы. Но чтобы это было связано с Евро - я вообще впервые слышу".

  Заяву "Севастопольських мам" спростовують і в міському управлінні освіти.

  Ірина Заєць, заст. голови Севастопольської МДА, керівник управління освіти: "Этого никогда не будет и не было в Севастополе. Ни одним законодательным актом, ни Кабмина, ни Минобраза, ни ГГА это не предусмотрено. Сады как работали, так и будут работать".

  Натомість, громадські активістки стоять на своєму. Більше того, кажуть, у відпустки власним коштом у Севастополі відправлять не лише вихователів.

  Олена Прокіна, голова ГО "Севастопольські мами": "На сегодняшний день подобного рода вынужденные отпуска коснутся не только воспитателей детских садов, но и также сотрудников ЖЭКов, в частности дворников, учителей, сотрудников в школах, а также персонал, который работает в поликлиннике".

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, "5 канал"".

  Попередній матеріал
  Залізнична катастрофа в Індії - щонайменше 19 загиблих [відео]
  Наступний матеріал
  У столиці вчетверте провели перегони немовлят "Бебі драйв" [відео]
  Теги: