Селище на Луганщині вже два тижні без водопостачання

  Дві з половиною тисячі мешканців селища Дзержинське, що на Луганщині вже понад два тижні залишаються без води. Вони не певні, що отримають працюючий водогін до кінця літа.

  Іван Чертков вчасно наповнив свої діжки. Його багатство - 300 літрів навіть не питної, а технічної води. Сусіди, які виявилися менш спритними, тепер ходять до Івана по воду. На сухому пайку Дзержинське уже понад два тижні.

  Іван Чертков: то ёмкость техническая. Это нестерпимо, нам теперь придётся покупать".

  Тетяна Черткова: олы помыл. Постирал. Тем и огород полил".

  Дзержинське - останнє у довгому ланцюгу сіл і шахт, які живляться з одного водогону. Через надмірне  використання води у спеку та прогнилі труби така ситуація у селищі виникає щоліта. Люди кажуть - втомилися і морально, і фізично. До найближчого колодязя - кілька кілометрів. А купувати воду  - задоволення не з дешевих.

  Микола: "Это хорошо, что в колодцах, а сейчас засуха будет и колодцы повысыхают, и всё, тогда где брать? А покупать - 700 гривень две тонны".

  У селищній раді поки що знайшли єдиний вихід - підвозити воду автоцистернами. Кошти на це беруть з інших статей місцевого бюджету. Тож доводиться економити на нових дахах, ремонті котельні та дитячих майданчиках. 

  Валетнина Чередниченко, Дзержинський селищний голова: "Мы выделим деньги, я думаю, меня депутаты поддержат. Катастрофическое положение. Люди элементарно не могут напиться".

  У підприємстві "Луганськвода", яке обслуговує злощасний водогін, втішних прогнозів дзержинцям не дають. Кажуть, споживачі винні самі - не сплачували вчасно за послуги і труба, яка давно потребувала ремонту, не витримала. 

  Юрій Ткачук, начальник Ровеньківського департаменту ТОВ "Луганськвода": "Решение вопроса мы давно знаем. Туда нужно тянуть трубу, чтобы компенсировать недостачу воды. Это нужно большие деньги, их нет. Мы кинули перемычку с другой трубы, но проблему это не решило, так как там тоже мало воды.”

  Мешканці Дзержинського вважають, що лагодити аварійні труби має їхній власник - тобто Луганськвода. Люди уже відправили скарги до Прем`єр-міністра і Президента і погрожують - якщо найближчим часом проблему з водою не вирішать, вони перекриють автомагістраль. 

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, Дніпродзержинськ 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні турецька влада має надати результати розслідування отруєння росіян
  Наступний матеріал
  Судово-медична експертиза дослідить стан Шкіля на момент ДТП
  Теги: