Селяни Житомирщини вимагають збільшення кількості місць у дитсадках [відео]

  Зарахувати дітей у дитячі садочки - з такою вимогою пікетують селищну раду батьки малюків у селищі Новогуйвинське на Житомирщині. Там - один на 5 сіл дитячий заклад. На всіх дітей місць не вистачає - пояснюють вихователі. А на нову групу - грошей. Ціна питання - 90 тисяч гривень.

  Трирічний Артем Шекера залюбки грається з однолітками на майданчику і мріє ходити в дитсадок, однак у групу до іншої малечі йому не можна – для нього, як і для дев’яноста інших місцевих дітей, там просто нема місця.

  Майя Шекера, мама: "Він уже не може дочекатися, коли вже у цей садочок піде. Дуже йому подобається, він дуже любить діток - думаю, він із задоволенням ходив би в садік. Мусимо ходити сюди вдвох, бо не вистачає нам місця, місця в садочку".

  З вимогою забезпечити малечу місцями у садочку близько 20 батьків прийшли під стіни селищної ради. Кажуть, це єдиний садочок на 5 навколишніх сіл. Багато батьків змушені брати дітей і з собою на роботу.

  Тетяна Парфєнтьєва: "Я дійсно була свідком цієї ситуації, коли я заходила у місцевий магазин - мама від того, що їй нема, куди діти дитину, просто поруч з прилавком поставила коробку і посадила туди дитятко. Тому що коли вона зверталася до керівництва дитячого садочка – їй відмовляли: місць немає, немає фінансування".

  У дитсадку зарадити проблемі не можуть: кажуть, він вкрай переповнений - з 12-ти приміщень тут працює 10. Щоб у вересні у цю порожню, проте відремонтовану групу набрати малюків - потрібно 90 тис. грн.

  Тетяна Олексюк, вихователька: "Ось, подивіться, мій списочний состав: 36 дітей при положених 20-ти. А спати як нам класти дітей? При тому, що у нас 27 ліжечок. Діти сплять, можна сказати, по черзі: сьогодні одних забирають, завтра – інших забирають, щоб діти могли спати". 

  Людмила Сутуліна, завідувачка Новогуйвинського ДНЗ «Дзвіночок»: "Ось ця група, яка має прийняти 3-річних дітей - якщо її не відкриють, ми не зможемо прийняти 20 з лишнім дітей 3-річного віку".
   
  Розводять руками й у селищній раді: 90 тис. грн. – непосильна для них сума. Запевняють - зверталися і до Міністерства освіти, і в обласну адміністрацію, і в районну раду. Скрізь годують лише обіцянками

  Зоя Гончаренко, секретар Новогуйвинської селищної ради: "Проблема в тому, що не вистачає бюджету. Селищна рада зараз бідує. Взагалі, ми існуємо на позички. Ми зараз потребуємо втручання районної ради і обласної. Бо більша можливість зараз у них".

  Алла Салацька, головний спеціаліст управляння освіти Житомирської ОДА: "В даний момент питання перебуває на контролі в облдержадміністрації та обласній раді. По мірі надходження коштів в обласний бюджет воно найближчим часом буде вирішено".

  Батьки обіцяють мітингувати до тих пір, поки на рахунох дитсадка не надійдуть кошти. Зокрема, завтра планують пікетувати будівлю райради у Житомирі.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Іспанії загасили чергову лісову пожежу
  Наступний матеріал
  КМДА обіцяє почати будувати метро на Троєщину у вересні
  Теги: