Фото прес-центру СБУ

СБУ затримала у Львові російського шпигуна, який мав створити агентурну мережу

  Служба безпеки України не допустила реалізацію задуму російських спецслужб щодо створення у західному регіоні України агентурної мережі, завданням якої був збір таємної інформації про сили та засоби, задіяні у  антитерористичній операції на сході держави.

  Про це у прес-центрі СБУ повідомили журналістам 1 серпня.

  Як стало відомо, 30 липня п.р. у Львові співробітники СБУ затримали громадянина РФ, який за завданням російської військової розвідки мав створити агентурну мережу з числа колишніх та діючих військовослужбовців. Незаконно отриману таємну інформацію зловмисник повинен був передавати своїм кураторам, які координували антиукраїнську діяльність з тимчасово окупованої території АР Крим.

  Встановлено, що російський шпигун прибув до України ще два роки тому і оселився у Львові під прикриттям підприємництва. У березні іноземець активізував свою шпигунську діяльність - підшукував осіб, які могли б надати йому таку інформацію за грошову винагороду.

  Співробітники СБУ затримали зловмисника на "гарячому", коли він намагався отримати дані про відрядження військових в район АТО.

  "Іноземцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу України. За цей злочин передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ у Львівській області. Зловмисника взято під варту", - зазначили у Службі.
  Попередній матеріал
  США і Японія продовжать тиск на Росію
  Наступний матеріал
  Нардепи планують змінити законодавство про міліцію у зоні АТО
  Loading...