СБУ викрила розгалужену мережу російських терористів - подробиці

  Диверсанти хотіли підірвати літак у Жулянах, обстріляти з гранатометів будівлі ЦВК та Кабміну. Бойовиками керували з Москви.


  СБУ викрила і затримала членів диверсійної мережі, котра готувала жах у столиці в день виборів. Заарештовані агенти зізналися – мали дестабілізувати ситуацію в Україні для поширення сепаратистських настроїв. З огляду на отриману інформацію СБУ запроваджує в Києві особливий режим охорони порядку.

  Служба безпеки України викрила та ліквідувала декілька диверсійних груп у Києві, Харкові, Дніпропетровську та Одесі. Утім, саме столичні наміри бойовиків мали стати поштовхом для дестабілізації ситуації в країні, кажуть в СБУ. Російські агенти прибули до України влітку, надіслала їх путінська ФСБ. Для прикриття бойовики створили в Києві об'єднання "Громадська ініціатива".

  Речниця СБУ Олена Гітлянська розповіла: "Злочинний задум групи полягав у захопленні адмінбудівель, органів держвлади та місцевого самоврядування, проведення терактів на підприємствах зв’язку, транспорті та комунального господарства столиці. З цієї метою спецслужбами російської федерації у місті Києві було обладнано схованку зі зброєю. В цій схованці було виявлено три вогнемети "Шмєль", РПГ-18 "Муха", пускова установка та зенітно-керована ракета ПЗРК "Ігла" – 3 штуки, гранати РПГ-5 та Ф-1".

  Також у схованці знайшли кошторис витрат на теракти. Гроші мали заплатити виконавцям диверсій. Приїзд, проживання та постріли в адмінбудівлі бойовики оцінили в 65 тисяч доларів. Керував діями екстремістів російський громадянин Сергій Растригін, а координував бойовиків українець, колишній комендант "Антимайдану" в Маріїнському парку Олександр Зінченко.

  Затриманий Сергій Растригін зізнався: "По указанию Зинченка организация должна была содержать силовое и политическое крыло по выполнению следующих задач: проведение массовых народных выступлений в Харькове и Киеве, особенно во время предвыборной кампании. Также проведение силовых диверсионных действий для дестабилизации ситуации, и активная поддержка провозглашения ХНР".

  Зважаючи на інформацію про підготовку терактів, у Києві запровадили підвищені заходи безпеки. Це режим триватиме щонайменше до виборів.

  У СБУ пояснили: "Перше – створення нових та посилення існуючих блокпостів на в’їздах у Київ. Друге – активізацію заходів фільтрації на вокзалах та інших місцях скупчення осіб. Третє – посилення охорони органів влади та об’єктів критичної інфраструктури".

  Попередній матеріал
  У Львові та Полтаві прощались із загиблими в боях добровольцями
  Наступний матеріал
  На Київщині пораненим бійцям батальйону "Миротворець" вручили ключі від квартир