СБУ влаштувала презентацію пристроїв для прихованої відеозйомки та аудіозапису [відео]

  Шпигунські іграшки поза законом. Служба безпеки України влаштувала презентацію пристроїв для прихованої відеозйомки та аудіозапису. Їх можна придбати в Україні, але використання є кримінальним злочином. СБУ вже порушила більше 100 справ. На скільки років можна потрапити за ґрати за брелки та ручки із вбудованими відеокамерами - якщо Ви не агент спецслужб - розповість Олександр Аргат.

  Респектабельний годинник та окуляри, комп`ютерна мишка та попільничка. Звичайні предмети з незвичайними можливостями. Ви ніколи не дізнаєтеся про вбудований мікрофон, що передає інформацію на чужий мобільний. Або, як у цьому брелку - відеокамеру, здатну фіксувати якісну "картинку".

  Такі дива техніки везуть до України на замовлення переважно з Китаю, але використовувати їх мають право лише спецслужби. Та в житті спокусі записати розмови чи дії інших нерідко піддаються ревнивці або приватні детективи. Без дозволу суду навіть служби безпеки компаній, що слухають своїх співробітників - злочинці.

  Василь Клімук, начальник відділу ГСУ СБУ: "Не має права. Я чітко відповів. Не має права, це злочин".

  Раніше відповідальність за такі іграшки була адміністративна, а з літа 2010 - кримінальна. Відбутися можна щонайменше штрафом у кілька тисяч гривень, а можна і до в`язниці - на чотири роки. ВипрАвдувальних вироків поки що не було. В СБУ лякають навіть журналістів.

  Розпізнати СТЗ, або ж спеціальний технічний засіб, можна за двома ознаками - він замаскований під звичайний предмет і може робити якісний запис. Останнє слово - за експертами СБУ. Вони пояснюють, якими пристроями можна користуватися легально, якщо вже дуже кортить відчути себе шпигуном.

  Олександр Гуменський, судовий експерт ІСТЕ СБУ: "Коли натискаєш на кнопочку індикацію дуже добре видно, що він знаходиться у режимі відеозапису. Розумієте, немає прихованості".

  Олександр Аргат, Валерій Савийький, 5 канал

  Попередній матеріал
  Засуджені Дніпропетровської колонії №89 голодування не оголошували
  Наступний матеріал
  Дату парламентських виборів призначив президент Сирії
  Теги: