Фото прес-служби СБУ

СБУ оприлюднила подробиці зустрічі Грицака з добровольцями і волонтерами

Спецслужба хоче посилити співпрацю з громадськими активістами і патріотичними організаціями для протистояння російській пропаганді і підривній діяльності

Напередодні голова Служби безпеки України Василь Грицак провів зустріч із представниками добровольчих батальйонів, волонтерського руху та громадських організацій. Такий формат був ініційований Громадською радою з питань оновлення СБУ, йдеться у прес-релізі, наданому 5.ua.

У більш ніж двогодинній зустрічі взяли участь представники волонтерських груп "Народний тил", "Повернись живим", "Допоможи Фронту", "Армія SOS", добровольці батальйонів "Айдар", "Донбас", "Слобожанщина", полків "Дніпро-1" і "Київ", "Правого сектору", військовослужбовці ЗСУ, а також члени МНК, "Самооборони", громадських та ветеранських організацій та активісти громадської блокади Криму. "Було обговорено дуже багато важливих питань, більшість з яких не підлягають широкому обговоренню", – зазначено у повідомленні. Зустріч пройшла без відеокамер, в "напівофіційній та невимушеній атмосфері".

Повідомляється, що учасники змогли поспілкуватися про ті проблеми, які сьогодні існують у Службі безпеки, "починаючи від корупції та роботи її представників на державу-агресора і закінчуючи простим небажанням окремих посадовців сприймати ті зміни, які відбулися в українському суспільстві". Обговорили і проблеми, які виникають у повсякденній діяльності представників добровольчих батальйонів та волонтерів, а також можливі шляхи їх вирішення та участі в цьому Служби безпеки України.

Фото прес-служби СБУ

Особливу увагу під час зустрічі звернули на необхідність посилення співпраці громадського сектору з Службою безпеки у сфері боротьби "з провокаціями та внутрішніми ворогами з метою унеможливлення втягування патріотично налаштованих представників добровольчих батальйонів та волонтерського руху в деструктивні процеси, які дестабілізують ситуацію в нашій державі". У цьому ключі пріоритетними визнали формування державницької безпекової позиції серед населення і недопущення негативного резонансу навколо дій СБУ, спрямованих на захист української держави та її громадян. Як приклад останнього згадали, наприклад, інформаційний супровід затримання представника цивільного корпусу "Азов" С. Краснова, який планував вчинення терактів на території Києва, або затримання громадянки Російської Федерації Лєонової чи ліквідації банди колишнього активіста "Правого сектору" Олега Мужчиля з позивним "Лісник".

"Всі учасники зустрічі погодилися з тим, що сьогодні ніхто немає права підігравати російським спецслужбам, які роблять все для того, що посіяти страх і смерть у мирних українських містах, використовуючи для цього як диверсійно-розвідувальні групи, які виявляють далеко поза зоною АТО, так і патріотів-перевертнів, які своїми діями створюють видимість протистояння Служби безпеки України з активними представниками громадянського суспільства, якого немає й бути не може", – наголошується у прес-релізі.

Василь Грицак запросив учасників зустрічі до активної співпраці з Службою безпеки України через представників Громадської ради з питань оновлення Служби безпеки України. Зі слів радника голови СБУ Ярослава Антоняка, функція Громадської ради полягає не лише у виправленні вад самої Служби, а й у "підтриманні політичної стабільності в суспільстві, створенні умов, які унеможливлюють використання правоохоронних органів для обмеження прав і свобод громадян або з метою повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності, а також в інтересах окремих осіб, політичних партій чи громадських організацій".

У самій раді планують спрямувати роботу з громадськістю у формат фокусних експертних рад. "Служба безпеки України і громадянське суспільство повинні стати єдиним монолітом перед лицем загальної загрози для здобуття перемоги і забезпечення миру, безпеки і демократії в Україні", – підсумували в повідомленні.

Як повідомляв 5.ua, напередодні СБУ звинуватила Краснова у підготовці терактів та оприлюднила черговий аудіозапис.

Попередній матеріал
Експерт пояснив небезпеку проведення будь-якого референдуму відповідно до чинного закону
Наступний матеріал
В Україну йде "Французька весна"
Теги:
Loading...

СБУ за рік попередила майже 200 терактів

На Рівненщині СБУ схопила силовика та прикордонника, які "кришували" видобуток бурштину

"Ла-ла-ла-ла..." – в СБУ незвично відреагували на хамство Кремля

На Луганщині СБУ викрила агентурну мережу із 12 терористів

СБУ озвучила нові дані щодо загибелі російських військових на Донбасі

СБУ підтвердила, що Сурков фігурує у справі про створення "ДНР" - Тимчук