5 канал

Експерт пояснив небезпеку проведення будь-якого референдуму відповідно до чинного закону

Згідно із законом про референдум, загальнонаціональні рішення може приймати обмежена кількість людей

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Михайло Жернаков. 

"Небезпека в тому, що фактично рішення щодо будь-чого - вступу в митний союз, особливих статусів територій Донецька, Луганська, чого завгодно, узурпації влади будь-ким, - можуть прийняти дуже обмежена кількість людей. Якщо 10 людей з'явиться на референдум, якщо він буде оголошений, то більшість із них зможуть прийняти рішення в масштабах усієї країни. Таким чином виписаний цей закон. Власне для того і зроблений, щоб ці всі речі записати у Конституцію за ідею Медведчука", - зазначив він.

Крім того, за словами експерта, відповідно до закону про референдум, громадськість не має права брати участь у виборчих комісіях.

"Точно так само будь-що, і Конституцію, і закони можна винести будь-яке питання, мало того, комісії формуються органами влади, громадськість не має права бути в цих виборчих комісіях, ініціативна група може там з 500 людей складатися, не обов'язково для національного референдуму збирати велику кількість підписів. Тобто це абсолютно протилежна річ від народного волевиявлення", - наголосив Жернаков.

Нагадаємо, як заявив в ефірі "5 каналу" член Конституційної комісії Микола Оніщук, прийнятий за часів Януковича закон про референдум не є конституційним.

Попередній матеріал
Бойовики не пропустили до Ясинуватської розв’язки місію ОБСЄ - штаб АТО
Наступний матеріал
СБУ оприлюднила подробиці зустрічі Грицака з добровольцями і волонтерами
Loading...

Політаналітик: Заява про проведення референдуму щодо змін до КУ - це популізм

Гройсман: Референдум щодо особливого статусу Донбасу проводити недоцільно

Яценюк виступає за проведення референдуму стосовно змін до КУ

Після проведення необхідних реформ у державі Президент прийме рішення про референдум щодо вступу України до НАТО