Незаконно ввезені ЗРК
Незаконно ввезені ЗРК СБУ

СБУ викрила ділків, які завезли до України радянські ЗРК на 110 млн грн

Читайте по-русски
До українського війська ці зенітно-ракетні комплекси так і не потрапили

СБУ викрила схему незаконного ввезення трьох зенітно-ракетних комплексів радянського виробництва вартістю більш як 110 млн гривень до України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, слідчі з'ясували, що представники вітчизняної оборонної фірми організували незаконну схему імпорту озброєння без сплати мита до бюджету.

"Фігуранти незаконно застосували преференцію нібито ввезення продукції для Збройних сил України. Для цього вони внесли недостовірні відомості до митної декларації під час митного оформлення товару. Також для незаконного переправлення продукції через державний кордон ділки використовували реквізити афілійованої компанії з ознаками фіктивності, зареєстрованої в одній з європейських країн", – пояснили в СБУ.

За даними відомства, митна оборудка завдала збитків бюджету на понад 20 млн гривень.

При цьому зазначені ЗРК до українського війська так і не потрапили. Зловмисники зберігали їх на логістичній базі фірми на Київщині. Частину незаконного озброєння було реекспортовано за кордон.

СБУ провела обшуки в офісах, на виробництві та складах, а також у помешканнях фігурантів справи. Там правоохоронці виявили документи, комп’ютери, електронні носії інформації та інші докази протиправної діяльності.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 201 (контрабанда) і ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) КК України. Слідство у справі триває.

Попередній матеріал
Поліція затримала зловмисника, через якого зійшов з рейок вантажний потяг
Наступний матеріал
Міжнародний демократичний союз привітав "ЄС" та Порошенка з успіхом на місцевих виборах
Loading...